// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyCHRISTIAN_FREI_retrospective_1

Christian Frei

Švýcarsko

Biografie

Christian Frei was born in 1959, in Schönenwerd, Switzerland. He studied Visual Media at the Department of Journalism and Communication at Fribourg University. He shot his first documentary in 1981, and has been working as an independent filmmaker and producer since 1984. He works regularly for Swiss National Television SF DRS. In 1997, he shot his first feature length documentary, Ricardo, Miriam y Fidel, the tale of a Cuban family torn between loyalty to the revolutionary ideals and the desire to emigrate to the United States. In 2001, his War Photographer followed photojournalist James Nachtwey during his various missions. The film received an Academy Award Nomination for Best Documentary Feature and won twelve International Filmfestivals. The Giant Buddhas, his third documentary feature, wins the 2005 Silver Dove at the Leipzig Film Festival and enters competition at the renowned film festivals of Sundance and Toronto. In 2009, his newest doumentary feature Space Tourists is invited again to numerous international film festival and enters competition in Amsterdam and Sundance, where he is the first Swiss film to win the World Cinema Directing Award.
Christian Frei is an associate lecturer on Reflection Competence at the University of St. Gallen. In 2006 - 2009 he was president of the Documentary Film Commission of the Swiss Ministry of Culture. Since August 2010 he is President of the Swiss Film Academy. He lives and works in Zurich.


Filmography
Ricardo, Miriam y Fidel (Switzerland, 1997)
War Photographer (96´, Switzerland, 2001)
The Giant Buddhas (95´, Switzerland, 2005)
Space Tourists (98´, Switzerland, 2009)
Sleepless in New York (90', CH/USA, 2013)

Giant_Buddhas_1

Giant Buddhas

Giant Buddhas (Orig.) / 2005 / Švýcarsko / 95 min

Ve snímku THE GIANT BUDDHAS se Christian Frei během svého filmového putování ohlíží za minulostí, soustředí se na přítomnost a přitom hledá neuchopitelné, poetické a hluboké kouzlo.

Podrobně…

Space_Tourists_1

Space Tourists

SPACE TOURISTS (Orig.) / Švýcarsko / 95 min

Ve svém nejnovějším snímku se Christian Frei vrací k odvěkému lidskému snu: opustit coby „obyčejný smrtelník“ naši planetu a letět do vesmíru.

Podrobně…

War_Photographer_1

War Photographer

War Photographer (Orig.) / 2001 / Švýcarsko / 96 min

V jedné z mnoha krizových oblastí světa, obklopen utrpením, smrtí, násilím a chaosem, hledá fotograf James Nachtwey snímek, který by mohl zveřejnit.

Podrobně…Novinky

15 festivalově úspěšných dokumentů po celé ČR v roce 2016 díky projektu KineDok

15 festivalově úspěšných dokumentů po celé ČR v roce 2016 díky projektu KineDok

V minulém roce proběhl pilotní ročník jedinečného mezinárodního projektu KineDok, který přináší projekce autorských dokumentů obohacené o debaty s tvůrci filmů a odborníky nebo jiný zajímavý doprovodný program. Institut dokumentárního filmu letos zve na dalších 15 evropských dokumentů a nabízí možnost site-specific promítání kromě ČR, Slovenska, Maďarska, Rumunska a Chorvatska nově i divákům v Polsku a Norsku. V České republice budou moci fanoušci autorského dokumentu navštívit během roku na 150 projekcí na nejméně 25 nejrůznějších místech a seznámit se se současnou českou a evropskou dokumentární tvorbou.

Číst dál…

- 9.5.2016 -

Svět sám pro sebe - Rozhovor s režisérem Sławomirem Batyrou

Svět sám pro sebe - Rozhovor s režisérem Sławomirem Batyrou

Přečtěte si exkluzivní interview s polským filmařem Sławomirem Batyrou, režisérem snímku THE GREAT THEATRE. V něm vás autor provede zákoutími svého krátkého filmu tak, jako jeho snímek provádí diváky zákoutími největšího operního domu na světě. Je libo lístky do opery, nebo do kina? Co takhle na obojí?

Číst dál…

- 20.4.2016 -

Mezinárodní projekt My Street Films vstupuje do třetího ročníku

Mezinárodní projekt My Street Films vstupuje do třetího ročníku

Soutěž My Street Films, která vyzývá veřejnost k natáčení vlastních krátkých snímků ze svého okolí, zahajuje třetí ročník v ulicích střední Evropy. Projekt vznikl původně v Londýně, kde mapoval město nad Temží prostřednictvím filmových příběhů s tématem ulice a jejích obyvatel. Ve spolupráci s DAFilms.cz se online filmová mapa rozrostla do České republiky a odsud také na Slovensko, do Polska a Maďarska.

Číst dál…

- 13.4.2016 -

Další novinky…