// Your online documentary cinema //



Gérard Allon

Gérard Allon

Izrael

Biografie

Gérard Allon was born in 1949 in Morocco, grew up in Algiers, then in France. He learned French literature at the Lille University and worked as director assistant for the cinema and the French television. At age 24 he went to Israel and made a movie on the first Jewish settlement on the Golan Heights. From 1975 he has developed an Artist photographer career. His works are part of several art collections in Israel and abroad. He is a lecturer at The Betsalel Academy for the Arts and Graphic Design in Jerusalem. His video, holographic and photographic works have been exhibited in Israel, Canada, the United States and Europe. His movie Naomi's Corset (2004) received the Mention Speciale du Jury at the FIPA 2005.

Filmography:

Naomi's Corset/ Ha Hagoura chel Naomi (57´, Israel, 2004)
Fragments 1990-2006/ Chvarim 1990-2006 (56´, Israel, 2007)

Allon_1_1

Haiku - Gérard Allon

Haiku - Gérard Allon (Orig.) / Izrael

Podrobně…

Allon_2_1

Haiku - Gérard Allon 2

Haiku - Gérard Allon 2 (Orig.) / Izrael

Podrobně…

Allon_3_1

Haiku - Gérard Allon 3

Haiku - Gérard Allon 3 (Orig.) / Izrael

Podrobně…

Allon_4_1

Haiku - Gérard Allon 4

Haiku - Gérard Allon 4 (Orig.) / Izrael

Podrobně…



Novinky

Východní přísliby

Východní přísliby

Portál Dafilms láká tento týden své diváky na nemalou porci evropské „exotiky“. Cestu po svérázné krajině Balkánu divákům zprostředkuje hned trojice nevšedních dokumentů. Ačkoliv filmy Kniha rekordů Šutky, Problém s komáry a Bahrtalo! vypráví příběhy lidí, kteří mají povětšinou hodně hluboko do kapsy, nečekejte tíživá sociální dramata. Vždyť prožít veselý život se dá přece pouze bez peněz! Sledujte od 14.5. zdarma po celý týden.

Číst dál…

- 14.5.2012 -

Pravdivé příběhy z Ruska

Pravdivé příběhy z Ruska

V týdnu od 7. do 14. května sledujte nebo stahujte filmy, které vypráví pravdivé příběhy ze současného Ruska: Kommunalka (zdarma ve dnech 7. a 8. května), Durakovo – Vesnice bláznů a Epochální výlet pana Třísky do Ruska

Číst dál…

- 8.5.2012 -

Duch krvavého krále

Duch krvavého krále

Už poněkolikáté se filmařský světoběžník Belgičan Thierry Michel vrátil do Konga, bývalé kolonie své rodné země, o které se říká, že je „temným srdcem“ Afriky. Po úspěšných filmech Mobutu, král Zaire a River Congo, Beyond Darkness rozšířil svoji konžskou filmografii o Katanga Business. Tento realistický a značně kritický vhled do zákulisí těžby strategických surovin ukazuje, jak velká je jizva, kterou do půdy a životů obyvatel jedné z nejvíce fascinujících i zkoušených afrických zemí vyryla lopata globalizovaného korporátního průmyslu. Thierry Michel nepřestává svědčit o tom, že doba koloniálního barbarství a bezuzdného drancování, kterou v Kongu v 19. století započal nechvalně proslulý „krvavý“ král Leopold II., ještě zdaleka neskončila. Katanga Business v premiéře na DAFilms.com od 30. 4. První dva dny mohou diváci film streamovat zdarma.

Číst dál…

- 30.4.2012 -

Další novinky…

Media - Europe loves cinema

Design: Rasmus Fly Filbert
Software: Vladimír Macek