// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyKateřina Krusová

Kateřina Krusová

Česká republika

Biografie

Kateřina Krusová se narodila roku 1978. Studovala mezinárodní teritoriální studia na FSV UK a Katedru dokumentární tvorby na pražské FAMU, kde absolvovala filmem Vzpomínka na snovídky. Ve svém absolventském filmu autorka zachytila vzpomínky své prapříbuzné Jarmily Kučerové (1906–2002). Vitální stařenka z moravské vesnice vypráví o svých rodičích, sestrách i bratrech, zasažených první světovou válkou. Její líčení venkovské každodennosti obsahuje řadu výmluvných detailů a lze je vnímat jako originální příspěvek k „orální historii“. Z popisu vaření, praní a mytí podlah vyvstává rekapitulace všední dřiny našich předků. Úctu k přírodě zrcadlí závěrečná pasáž o vypravěččině otci, který v roce 1919 zasadil stromy a poté zemřel.

Filmografie:

S mojí prapratetou (12´, Česká republika, 2002)
Jan Vladislav - Návrat Jana z pařížského exilu do Prahy v létě 2003 (31´, Česká republika, 2003)
S Janem na Sicílii v létě 2004 (20´, Česká republika, 2005)
Musím ti to říct (45´, Česká republika, 2006)
Vzpomínka na snovídky (26´, Česká republika, 2009)

Janvladislav

Jan Vladislav

Jan Vladislav (Orig.) / 2006 / Česká republika / 50 min

Jan Vladislav, český básník a literát, signatář Charty 77, vydavatel samizdatové edice Kvart a překladatel.

Podrobně…

Vzpomínka na snovídky

Vzpomínka na Snovídky

Vzpomínka na Snovídky (Orig.) / 2009 / Česká republika / 26 min

Ve svém absolventském filmu, realizovaném na katedře dokumentární tvorby pražské FAMU, autorka zachytila vzpomínky své prapříbuzné Jarmily Kučerové (1906–2002).

Podrobně…Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…