// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyNicolas Pereda

Nicolás Pereda

Mexiko

Biografie

Nicolás Pereda se narodil v roce 1982 v Mexico City. Titul magistra umění (v oboru filmové režie) obdržel na York University v Kanadě. Věnuje se nejen filmové tvorbě, vytváří také videa pro interdisciplinární divadelní projekty (včetně několika oper a tanečních představení), mnohé z nich se hrály také mimo Mexiko. Jeho první celovečerní film ¿Dónde están sus historias? se promítal na řadě světových festivalů a získal cenu francouzských kritiků Discovery Award na festivalu Rencontres Cinemas d’Amérique Latine v Toulouse. Jeho následující filmy se promítaly na těch nejprestižnějších evropských festivalech jako např. v Cannes, Benátkách, Rotterdamu, Oberhausenu či ve Vídni. Své první retrospektivy se dočkal už ve věku 27 let, v roce 2010 ji uspořádal Cine las Americas v Austinu v Texasu.


Filmografie:

¿Dónde están sus historias?/ Where Are Their Stories (73´, Mexiko, 2007)
Entrevista con la tierra/ Interview with the Earth (23´, Mexiko, 2008)
Juntos/ Together (73´, Mexiko, 2009)
Perpetuum Mobile (86´, Mexiko/Kanada, 2009)
Todo, en fin, el silencio lo ocupaba/ All Things Were Now Overtaken by Silence (62´, Mexiko, 2010)
Verano de Goliat (78´, Mexiko/Kanada, 2010)
Los mejores temas (103', Mexico, 2012)
Matar extraños (63', Mexico/Denmark, 2013)
Venice 70: Future Reloaded (120', USA, 2013)

Verano_de_Goliat_1

Summer of Goliath

Verano de Goliat (Orig.) / 2011 / Mexiko / 78 min

Snímek Summer of Goliath je propojením dokumentu a fikce a vypráví rozmanité příběhy obyvatel města Huilotepec na mexickém venkově...

Podrobně…Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…