// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyAlvarez

Mercedes Alvarez

Španělsko

Biografie

EL CIELO GIRA (2005), first long film by Mercedes Álvarez, gained the unanimous acclaim of both critics and numerous international awards, such as the Tiger Awards from Rotterdam, Cinema du Rèel from Paris, Infinity from Alba (Italy) or BACIFI from Buenos Aires, and has been shown in more than 30 countries. She has also made the short documentary EL VIENTO AFRICANO (1997) and, more recently, her cinematographic poem CINCO ELEMENTOS PARA CUALQUIER UNIVERSO. As in the case of EL CIELO GIRA, FUTURES MARKET emerged within the scope of the Master de Documental de Creacion from the Pompeu Fabra University in Barcelona, with the support of its director, Jordi Balló, and the participation of his students.

Filmography:
El Viento Africano/The African Wind (14', Spain, 1997)
El Cielo Gira/The Sky Turns (110', Spain, 2004)
Mercado de futuros/Futures Market (110', Spain, 2011)

Futures Market1

Futures Market

Mercado de futuros (Orig.) / 2011 / Španělsko / 110 min

Výchozím bodem snímku, který se snaží vykreslit některé z aspektů moderní doby, je opuštění a demolice starého domu, včetně veškerého nábytku, bohatě zásobené knihovny a celé náruče osobních vzpomínek.

Podrobně…Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…