// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyInka_Achte

Inka Achté

Finsko

Biografie

Inka has over 10 years of experience working in the film and television industries in her native Finland, and in the United Kingdom. Alongside directing numerous award-winning short documentaries, she has worked at Finnish National Television (YLE) and independent production companies as a Director, Producer and Script Writer, on documentary series and factual programming. In early 2014 a documentary series she directed won a Finnish Television Academy Award.

She is currently also working as a Module Leader and Mentor for MA film students at Raindance Film Institute and Staffordshire University, and as International Sales and Acquisitions Coordinator of documentary at Taskovski Films.


Filmography:
2012 Alppikatu 25 - Home to the Homeless (short doc)
2012 The Wait (short doc)
2011 The Immortals (short doc)
2008 The Beginner (short doc)

The Wait_1

The Wait

Odottajat (Orig.) / 2012 / Finsko, Velká Británie / 24 min

Mizí bez varování – otcové, manželové a synové odejdou z domu na schůzku a už se nikdy nevrátí. Zanechají za sebou rodiny, které se možná nikdy nedozví, jestli se mužům něco stalo, nebo jestli je opustili...

Podrobně…Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…