// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyMacarena_Aguilo

Macarena Aguiló

Chile

Biografie

Macarena Aguiló was born in 1971. She studied audiovisual Communications in Chile and have been worked as an Art Director in several movies and TV series. Her first film as a director, The Chilean building, an autobiographical documentary film, has been screening in 25 countries and winning more than 15 awards around the world. After that experience, she has contributed on other documentary films, such as Final Image by Andrés Habegger, and The Other Side of La Moneda by Marcia Tambutti. As well she currently works as a partner-­‐producer of El Espino Films and as a University Professor.

Chilean_building_1

The Chilean Building

El Edificio de los Chilenos (Orig.) / 2010 / Chile / 100 min

Na sklonku sedmdesátých let dvacátého století se militantní aktivisté Hnutí revoluční levice (MIR) rozhodli vrátit z evropského exilu do Chile a bojovat s tamní militantní diktaturou. Kdo mohl, měl pomáhat legálními prostředky, ostatní pak ilegálně...

Podrobně…Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…