// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyMaite_Alberdi

Maite Alberdi

Chile

Biografie

Maite Alberdi has a degree in Social Communication and is a graduate of the Catholic University of Chile with a degree in Aesthetics and Audiovisual Direction. As director, she is noted for a strong author signature that achieves an intimate portrait of the characters she develops, relating daily stories in small worlds. She teaches documentary filmmaking at different universities in Santiago, Chile and is co-author of the book “Teorias del Cine Documental Chileno 1957-1973” (Chilean Documentary Film Theories 1957-1973). At present, she is working in the post-production of her second feature film, “La Once”.


Filmography:
El Salvavidas (2011)
Las Peluqueras (2007)
Los Trapecistas (2005)

El Salvavidas_1

The Lifeguard

El Salvavidas (Orig.) / 2011 / Chile / 64 min

Plavčík miluje řád a chce, aby vše běželo podle pravidel. Rekreanti zase chtějí zapomenout na to, že jim někdo celý rok říká, co mají dělat. Lidé nechtějí plavčíka poslouchat a on kvůli nim zase nechce riskovat život. Navzájem na sebe bezostyšně zírají a přihlížejí životním událostem a tragédiím.

Podrobně…Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…