// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyDiana_Allan

Diana Allan

Spojené státy

Biografie

Diana Allan is an anthropologist and filmmaker. She is a fellow at the Society for the Humanities at Cornell University. She earned her Ph.D. in anthropology at Harvard University, was a Junior Fellow at the Harvard Society of Fellows from 2008 to 2012, and is a 2013 Guggenheim Fellow. Her most recent book ‘Refugees of the Revolution: Experiences of Palestinian Exile’ (Stanford University Press, 2013) explores the contingencies of nationalism and everyday survival in Shatila, a Palestinian refugee camp in Beirut. Diana is also the founder and co-director of the Nakba Archive, a testimonial project that has recorded over 650 interviews on film with first generation Palestinian refugees living in Lebanon. During the 2006 Lebanon/Israel war she established ‘Lens on Lebanon’, a participatory film and photographic initiative funded by the Soros Foundation, Oxfam and the Prince Claus Fund.

Still_Life_SEL

Still Life

Still Life (Orig.) / 2007 / Palestinian Territory, Spojené státy / 25 min

„Arabské vlády nás vyhnaly z domovů… Bylo mi tehdy dvanáct let… Tady žiju už šedesát let.“ Nádherný, bolestně dojemný dokument sleduje, jak sbírka osobních fotografií zachycujících život v Palestině před vysídlením v roce 1948 zapůsobí na starého palestinského rybáře žijícího v libanonském exilu.

Podrobně…

Terrace_of_the_sea

Terrace of the Sea

Terrace of the Sea (Orig.) / 2009 / Palestinian Territory, Spojené státy / 52 min

Snímek natočený v neoficiálním palestinském beduínském táboře založeném v roce 1948 na pláži severně od města Týros v jižním Libanonu používá sbírku rodinných fotografií zachycujících celé tři generace jako prizma, skrze něž nahlíží na témata paměti, ztráty a historie.

Podrobně…Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…