// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyFederico_Ferrone

Federico Ferrone

Itálie

Biografie

Federico Ferrone (b. 1981, Florence) studied history at the University of Bologna and political science in Paris. He made the documentary Banliyö-Banlieue (2004) with Francesco Ragazzi and Constance Rivière. As assistant director he was involved in the TV documentary series "Histoires en Méditerranée” (2005). With Ragazzi and Michele Manzolini he directed the documentary Merica (2007) and with Manzolini the doc The Train to Moscow: A Journey to Utopia (2013).

The_Train_to_Moscow_1

Vlak do Moskvy

The Train to Moscow (Orig.) / 2013 / Itálie, Velká Británie / 70 min

Konec jedné epochy prostřednictvím pohledu mladého italského holiče, který se skupinou stejně smýšlejících přátel vyjel v roce 1957 do Moskvy. Jejich rodiště Alfonsine je stejně jako většina obcí oblasti Emilia-Romagna, silně poničené válkou, na konci padesátých let „rudé"...

Podrobně…Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…