// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyOleg_Mavromatti

Oleg Mavromatti

Rusko

Biografie

Oleg Mavromatti je ruský umělec, filmař a performer, který získal věhlas svými kontroverzními uměleckými projekty. Za předvádění skutečného ukřižování při natáčení nerealizovaného filmu Olej na plátně byl roku 2000 odsouzen k několikaletému trestu a momentálně pobývá v emigraci. V projektu nazvaném Ally/Foe (2010) voliči v internetovém hlasování rozhodovali o trestu smrti pro umělce, který byl připoután na elektrickém křesle. Mezinárodní pozornost si získal antiutopický film Bastards (2000) o mladých lidech v současném Rusku.

No_Place_For_Fools_1

Pro blázny tu není místo

Durakam zdes ne mesto (Orig.) / 2014 / Bulharsko, Rusko, Spojené státy / 86 min

Internet, šílenství a stále staré i nové Rusko – to jsou základní souřadnice filmu pohybujícího se na hraně inscenace a syrového dokumentu. Sergej Astahov je mentálně zaostalý muž, který tráví většinu času zavřený v moskevském bytě, odkud prostřednictvím videoblogu rozesílá svá poselství do světa...

Podrobně…Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…