// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyKolik stojí Zlatý lev? Premiéra Sacro GRA v online retrospektivě Gianfranca Rosiho

rosi_1

Poslední ročník benátského filmového festivalu si budou diváci z celého světa pamatovat ještě dlouho. Nejen, že se do jejich paměti zapsal svým kulatým 70. výročím, ale přichystal jim také zásadní překvapení. Poprvé v celé historii festivalu si filmaři vytouženou sošku Zlatého lva odnesl dokument. Tím, kdo pro letošní rok zkrotil benátského Zlatého lva, a zařadil se tak mezi plejádu ikonických filmových tvůrců, jakými jsou Luis Buñuel či Luchino Visconti, se stal italský režisér GIANFRANCO ROSI.


Netradiční hlavní hrdinové, snad podivíni, ale vždy s jasným světonázorem. Takoví jsou lidé, o nichž vyprávějí dokumenty Gianfranca Rosiho. Režisér v nich používá kameru spíše jako mikroskop, prostřednictvím kterého pečlivě a s nekonečnou trpělivostí sledujte okolní dění. Zdánlivě jednoduché, banální příběhy se v jeho očích stávají naléhavými a komplexními výpověďmi o stavu současné společnosti. A právě kombinace vnitřního odhodlání a meditativní observace, se kterou Rosi věnoval dva roky natáčení každodenního života obyvatel Říma žijících poblíž hlavní dopravní tepny Grande Raccordo Anulare, očarovala benátskou porotu.

Překvapivého a historicky prvního dokumentárního vítěze filmových Benátek mohou diváci z České a Slovenské republiky sledovat od pondělí 5. května v online premiéře na DAFilms.cz. Poprvé v historii portálu mají také jedinečnou šanci si sami rozhodnout, zda a jakou částku chtějí za premiérové zhlédnutí SACRO GRA zaplatit. Ocení Zlatého lva plným filmovým vstupným, symbolickou podporou anebo využijí možnosti sledovat vítězný film zdarma? Nechme se překvapit!

Všem ostatním divákům z celého světa zcela zdarma a na celý jeden týden od 5. do 11. května nabízí DAFilms.cz předchozí režisérovy snímky seřazené do jedinečné online retrospektivy! Setkejte se v bezpečí svých domácích pohovek s mexickým masovým vrahem ve snímku EL SICARIO, ROOM 164 (2010). Odskočte si na severoamerické pouště, kde zcela osamoceně, a také dobrovolně, žije skupina společenských vyděděnců zachycených v BELOW SEA LEVEL (2008). A v neposlední řadě se nezapomeňte projet s netradičním průvodcem po indické řece Ganze. BOATMAN (1993) na vás již čeká!


Recommend this event

Filmy vázané na tuto událost

El_Sicario_1

El Sicario - pokoj 164

El Sicario - Room 164 (Orig.) / 2010 / Francie, Itálie / 81 min

El Sicario je specialista na únosy, mučení a nájemné vraždy. Řadu let pracoval jako velitel jednotky mexické státní policie, a dokonce absolvoval školení u FBI.

Podrobně…

Below_Sea_Level_1

Pod úrovní moře

Below Sea Level (Orig.) / 2009 / Itálie, Spojené státy / 119 min

V kalifornské poušti pár kilometrů od hranic s Mexikem žijí lidé, kteří za sebou nechali svou minulost a začali vést nový život v místě bez tekoucí vody a elektřiny. Bydlí v autobusech, karavanech či ve stanech a den i noc tráví podle svého: četbou, skládáním písní, vylepšováním svých příbytků, prací, milováním nebo hrou se psy.

Podrobně…

Boatman_1

Boatman

Boatman (Orig.) / 1993 / Itálie, Spojené státy / 55 min

Gianfranco Rosi se vydává na cestu lodí po řece Ganze spolu se svým kormidelníkem Gopálem. Během plavby potkávají turisty i Indy, kteří se koupou, pracují či meditují. Ve sledu drobných portrétů Rosi zachycuje život na březích posvátné indické řeky.

Podrobně…Novinky

Výjimečné filmy FAMUFESTU

Výjimečné filmy FAMUFESTU

Třiatřicátý ročník FAMUFESTu, soutěžní přehlídky filmů studentů FAMU, letos proběhne ve dnech 23. - 27. listopadu na pražské Letné. FAMUFEST se podruhé vrátí do Bio Oko, a nově bude probíhat program také ve Studiu Hrdinů a v Café Jedna.

Číst dál…

- 22.11.2016 -

Kosmopolitní DOK Leipzig

Kosmopolitní DOK Leipzig

Každý ročník tohohle festivalu je skvělý. A – i když se to zdá nemožné – lepší než ten minulý.

Číst dál…

- 7.11.2016 -

20. MFDF Ji.hlava stojí za návštěvu

20. MFDF Ji.hlava stojí za návštěvu

25.–30. října probíhá 20. ročník největší slavnosti dokumentárního filmu ve střední a východní Evropě. Až do 6. 11. pokračuje festival online na DAFilms.cz.

Číst dál…

- 24.10.2016 -

Další novinky…