// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyPrvní ochutnávka dokumentárního Londýna

open_city_2014_1

Hlavní město Velké Británie zaplaví již za několik dní dokumentární euforie. Očekávaná filmová událost hlavního města, festival Open City Docs Fest, postupně prostoupí různorodými částmi Londýna, aby nalákal co nejširší divácké publikum. Nechte se k návštěvě dokumentární scény nad Temží zlákat i vy! DAFilms.cz vám od 26. května do 1. června zdarma nabízí výjimečné snímky, které minulý rok zazářily v mezinárodní festivalové soutěži.


Open City Docs Fest oživí londýnské ulice po celý jeden týden od 17. do 22. června 2014. Již tradičně nabídne kromě atraktivního filmového programu také sérii veřejných diskuzí a doprovodných programů, určených jak pro filmové profesionály, tak pro širokou veřejnost. Právě na běžného diváka myslí ale festival celoročně. Na základě unikátního propojení festivalového týmu se zázemím a zástupci UCL (University College London) se festival může pochlubit mladým a kreativním publikem. Tomu již třetím rokem prostřednictvím projektu My Street Films nabízí možnost zapojit se do vzniku unikátní britské dokumentární mapy, která ukazuje život výjimečných i obyčejných míst, kde žijí výjimeční i obyčejní angličtí obyvatelé. Portál DAFilms.cz jako první zahraniční partner přenáší projekt za britské hranice a výzvou Tvoje ulice, Tvůj film oslovuje českou veřejnost.

Fenomén města, a zejména pak téma kvality života ve městě, detailněji prozkoumává také celovečerní snímek THE VENICE SYNDROME. "Plovoucí" Benátky, cíl turistů a milenců z různých koutů světa, představuje z méně známé perspektivy místních obyvatel. Romantický a mystický obraz města se pohledem starousedlíků mění na sociálně nedostatečně vybavené místo přeplněné turistickými obchody s katastrofální bytovou situací. Zatímco si bohatí turisté ze Západu a Asie objednávají apartmány v nejluxusnějších hotelech v centru města, domácí obyvatelé Benátky hromadně opouštějí.

Také další dva prezentované snímky, TCHOUPITOULAS a KARAOKE GIRL, odhalují nečekanou tvář města, a to v jeho noční podobě. Zatímco film bratrů Rossových krouží ve vizuálně působivých obrazech nočním panoramatem New Orleans v doprovodu tří spřízněných hlavních hrdinů, snímek KARAOKE GIRL koncentruje noční Bangkok okolo jediné ústřední postavy "dívky noci", mladé vesničanky Sa, živící se vlastním tělem.

Netradiční obrazy Benátek, New Orleans a Bangkoku vám zdarma a online od 26. května do 1. června přináší již tradičně dokumentární londýnský Open City Docs Fest a DAFilms.cz!


Recommend this eventNovinky

Visegrád? A to je sakra kde?

Visegrád? A to je sakra kde?

S tímto odvážným mottem, hravě ironickým vizuálem a především zajímavou filmovou selekcí se letos prezentoval Visegrádský filmový festival v irském Corku. Jaký byl, kam směřuje a proč se vlastně koná v Irsku?

Číst dál…

- 26.9.2016 -

Přehlídka klenotů asijského dokumentárního filmu? TIDF!

Přehlídka klenotů asijského dokumentárního filmu? TIDF!

Zájem o vše asijské v globálním světě roste rychleji než kapitálové trhy. Týká se to i dokumentárních filmů. Se současnou produkcí asijských dokumentaristů seznamuje v Asii pravidelně Taiwan International Documentary Festival.

Číst dál…

- 12.9.2016 -

Snímek Gulîstan, Land of Roses si z Locarna odnáší prestižní evropské ocenění Doc Alliance Selection Award

Snímek Gulîstan, Land of Roses si z Locarna odnáší prestižní evropské ocenění Doc Alliance Selection Award

V pořadí již 9. vítězem unikátní filmové ceny Doc Alliance Selection Award se v neděli 7. srpna stala mladá režisérka Zaynê Akyol. Ocenění od roku 2008 uděluje mezinárodní platforma Doc Alliance. Původem kurdská filmařka dlouhodobě žijící v Kanadě převzala cenu během slavnostního ceremoniálu na filmovém festivalu Locarno, spolu s oceněním z rukou ředitelů festivalů sdružení Doc Alliance obdržela také finanční podporu budoucí tvorby ve výši 5 000 euro.

Číst dál…

- 8.8.2016 -

Další novinky…