// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyPrvní ochutnávka dokumentárního Londýna

open_city_2014_1

Hlavní město Velké Británie zaplaví již za několik dní dokumentární euforie. Očekávaná filmová událost hlavního města, festival Open City Docs Fest, postupně prostoupí různorodými částmi Londýna, aby nalákal co nejširší divácké publikum. Nechte se k návštěvě dokumentární scény nad Temží zlákat i vy! DAFilms.cz vám od 26. května do 1. června zdarma nabízí výjimečné snímky, které minulý rok zazářily v mezinárodní festivalové soutěži.


Open City Docs Fest oživí londýnské ulice po celý jeden týden od 17. do 22. června 2014. Již tradičně nabídne kromě atraktivního filmového programu také sérii veřejných diskuzí a doprovodných programů, určených jak pro filmové profesionály, tak pro širokou veřejnost. Právě na běžného diváka myslí ale festival celoročně. Na základě unikátního propojení festivalového týmu se zázemím a zástupci UCL (University College London) se festival může pochlubit mladým a kreativním publikem. Tomu již třetím rokem prostřednictvím projektu My Street Films nabízí možnost zapojit se do vzniku unikátní britské dokumentární mapy, která ukazuje život výjimečných i obyčejných míst, kde žijí výjimeční i obyčejní angličtí obyvatelé. Portál DAFilms.cz jako první zahraniční partner přenáší projekt za britské hranice a výzvou Tvoje ulice, Tvůj film oslovuje českou veřejnost.

Fenomén města, a zejména pak téma kvality života ve městě, detailněji prozkoumává také celovečerní snímek THE VENICE SYNDROME. "Plovoucí" Benátky, cíl turistů a milenců z různých koutů světa, představuje z méně známé perspektivy místních obyvatel. Romantický a mystický obraz města se pohledem starousedlíků mění na sociálně nedostatečně vybavené místo přeplněné turistickými obchody s katastrofální bytovou situací. Zatímco si bohatí turisté ze Západu a Asie objednávají apartmány v nejluxusnějších hotelech v centru města, domácí obyvatelé Benátky hromadně opouštějí.

Také další dva prezentované snímky, TCHOUPITOULAS a KARAOKE GIRL, odhalují nečekanou tvář města, a to v jeho noční podobě. Zatímco film bratrů Rossových krouží ve vizuálně působivých obrazech nočním panoramatem New Orleans v doprovodu tří spřízněných hlavních hrdinů, snímek KARAOKE GIRL koncentruje noční Bangkok okolo jediné ústřední postavy "dívky noci", mladé vesničanky Sa, živící se vlastním tělem.

Netradiční obrazy Benátek, New Orleans a Bangkoku vám zdarma a online od 26. května do 1. června přináší již tradičně dokumentární londýnský Open City Docs Fest a DAFilms.cz!


Recommend this eventNovinky

Doc Alliance Selection Award 2016: Nové režisérské talenty a devátý ročník ceny na obzoru

Doc Alliance Selection Award 2016: Nové režisérské talenty a devátý ročník ceny na obzoru

Již od roku 2008 uděluje Doc Alliance mezinárodní cenu určenou především debutujícím režisérům. Ocenění Doc Alliance Selection Award napomáhá zviditelňovat výrazné autorské talenty a podporuje jejich budoucí tvorbu finanční odměnou 5 000 euro. I v roce 2016 síť Doc Alliance vybrala sedm výrazných snímků, které se ucházejí o titul již 9. vítěze ceny. Jméno nového držitele Doc Alliance Selection Award bude vyhlášeno 7. srpna 2016 během slavnostního ceremoniálu na filmovém festivalu v Locarnu.

Číst dál…

- 13.6.2016 -

15 festivalově úspěšných dokumentů po celé ČR v roce 2016 díky projektu KineDok

15 festivalově úspěšných dokumentů po celé ČR v roce 2016 díky projektu KineDok

V minulém roce proběhl pilotní ročník jedinečného mezinárodního projektu KineDok, který přináší projekce autorských dokumentů obohacené o debaty s tvůrci filmů a odborníky nebo jiný zajímavý doprovodný program. Institut dokumentárního filmu letos zve na dalších 15 evropských dokumentů a nabízí možnost site-specific promítání kromě ČR, Slovenska, Maďarska, Rumunska a Chorvatska nově i divákům v Polsku a Norsku. V České republice budou moci fanoušci autorského dokumentu navštívit během roku na 150 projekcí na nejméně 25 nejrůznějších místech a seznámit se se současnou českou a evropskou dokumentární tvorbou.

Číst dál…

- 9.5.2016 -

Svět sám pro sebe - Rozhovor s režisérem Sławomirem Batyrou

Svět sám pro sebe - Rozhovor s režisérem Sławomirem Batyrou

Přečtěte si exkluzivní interview s polským filmařem Sławomirem Batyrou, režisérem snímku THE GREAT THEATRE. V něm vás autor provede zákoutími svého krátkého filmu tak, jako jeho snímek provádí diváky zákoutími největšího operního domu na světě. Je libo lístky do opery, nebo do kina? Co takhle na obojí?

Číst dál…

- 20.4.2016 -

Další novinky…