// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyState of Play: Když se hra stane prací

state_of_play_event

Hrajete si rádi, a ještě raději unikáte ze sféry všedních dnů prostřednictvím videoher? Jak by ale vypadala vaše hráčská vášeň, kdyby se herní konzole proměnila ve váš denní chleba? Zavítejte do světa profesionálních online hráčů. Pusťte se do vysoké hry, kde se prohra neodpouští. Sledujte zdarma snímek týdne STATE OF PLAY!


Počítačová hra StarCraft se do historie nových médií zapsala jako jedna z nejúspěšnějších videoher konce milénia i 21. století. Strategická vojenská hra, která se odehrává ve vzdáleném vesmíru a pojednává o souboji mezi čtyřmi živočišnými druhy, se od svého vzniku v roce 1998 dočkala hned několika pokračování a do fikčního univerza nalákala miliony uživatelů. Od svých hráčů vyžaduje komplexní plánování, jehož cílem je správa a rozšiřování území ve vzdáleném světě, které je neustále napadáno nepřítelem, jehož představují další účastníci hry. Veškerý herní děj se navíc odehrává v reálném čase (jedná se o tzv. hru žánru RTS: real-time strategy), a tak vysoké časové nasazení hráče představuje nezbytnou podmínku úspěchu.

Fenomenální globální obliba počítačové série StarCraft dala v průběhu dvou desetiletí vzniknout nejenom hordám oddaných fanoušků, ale také skupinám profesionálních hráčů, kteří jsou za své výkony královsky odměňováni. V Jižní Koreji pak hvězdy herního nebe zažívají nevídanou popularitu, kdy své umění prezentují před zraky statisíců diváků na vyprodaných stadionech a jejich společenské postavení dosahuje výšin národních hrdinů. S výstupem na vrchol herního světa však strmě stoupá také tlak na úspěch a vítězství. Každá profesionální hra totiž rychle přestává být zábavou, když se proměňuje v tvrdý byznys.

„Už vlastně nehrajeme pro radost. Je to převážně práce. Tak jako v každém jiném zaměstnání, kde musíte obstát v konkurenci. Jen jde zrovna o hraní her.“ Lee Jae-dong

Jak (a vůbec) se dá s turbulentní životní proměnou, kdy se z běžných školáků stávají národní celebrity, vyrovnat? Může tradičně založená společnost skutečně akceptovat úspěchy svých herních králů? A lze žít plnohodnotně život, který se odehrává pouze a výhradně ve STATE OF PLAY?

Sledujte mikrosondu do kompetitivního světa e-sportu a neméně soutěživé jihokorejské společnosti v týdnu od 22. do 28. srpna zdarma! PŘIPRAVIT, POZOR, KLIK!


Recommend this event

Filmy vázané na tuto událost

State_of_play_1

Národní hra

State of Play (Orig.) / 2013 / Belgie, Jižní Korea / 96 min

Počítačová hra Starcraft se stala pro tisíce mladých Jihokorejců prestižním národním sportem. Z těch nejúspěšnějších hráčů jsou hvězdy s vlastními fankluby a lukrativními reklamními smlouvami. Stát se profesionálem je proto dobrou alternativou ke školnímu stereotypu a pro mnohé teenagery to představuje skutečně vysněnou kariéru...

Podrobně…Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…