// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyAsie co by kamenem dohodil

TIDF_2016

Díky přehlídce favoritů Tchajwanského mezinárodního festivalu dokumentárních filmů to máme do Asie na "doklik". Vůbec poprvé nabízíme festivalový výběr asijských filmů, streamujte je zdarma od 12. do 25. září na DAFilms.cz.


TIDF patří k prestižním akcím, které prezentují to nejlepší, co asijský dokument nabízí. Jak moc může být tento žánr různorodý dokazují i filmy v našem online dokumentárním kině. Chung Chuanův Face to Face lze například charakterizovat jako film o skupině životních looserů, kteří v reálu na první pohled nic nedokázali, ale na ten druhý přesto budí důstojnost. Snímek 4891 Huanga Ting-Fua pro změnu interpretuje všudypřítomné pouliční kamery jako stroje přenášející záznam bez jakýchkoliv emocí. A podobně objevné jsou i snímky Listen Darling od Su Ming-yena nebo Mountain Spirits od dvojice Kuo-liang Chiang a Singing Chen. Vizuální pastvou je pak introspektiva Hometown Boy, pod níž je podepsán režisér Yao Hung-I.

V případě samotného Tchaj-wanu je zajímavá i historie místního dokumentu. Souvisí s tzv. Green Teamem působícím v letech 1986-1990. Jedná se o nejdůležitější období tchajwanské demokracie. Lidé na tomto ostrově vyšli do ulic, aby demonstrovali za svá práva a svobodu. A zmíněná skupina filmařů zachytila celé toto hektické období prostřednictvím 120 dokumentárních filmů. „Reflektují lokální události, ale jejich odvaha a pravdivost osloví i dnes. Inspirovali řadu dalších tvůrců,“ ozřejmuje Wood Lin, programový ředitel festivalu. Tchajwanské dokumenty zaštiťuje platforma Taiwan Docs, která spadá po Tchajwanský filmový institut a která je i partnerem zmíněného festivalu – jejím cílem je vytvářet zázemí tamějším filmařům. Chcete vědět víc? Ok.


Recommend this event

Filmy vázané na tuto událost

Face_to_face_1

Face to Face

Face to Face (Orig.) / 2013 / Tchaj-wan / 110 min

They're ordinary men who are trying to join the dangerous and exciting sport, wrestling, to prove that they are still alive and unique in their own way, i.e. in pain. When the enemy attacks, they are not afraid at all. These men risk their lives to provide the audiences with excellent shows. Once they have gone down this path, they not only cannot turn back but have to face it on their own.

Podrobně…

Listen_Darling_1

Listen, Darling

Listen, Darling (Orig.) / 2014 / Tchaj-wan / 11 min

Li Si-yong and his wife live near Wen-lin Building, which was demolished by force and relocated by the government in 2012...

Podrobně…Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…