// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyDie Doku

das_filmfest_2016

Festival Das Filmfest nabídne i letos v oblíbené sekci Die Doku kvalitní dokumenty. Jako pozvánku na ně nabízíme jejich trailery. A pozor - streamovat můžete i kinohit Meine Keine Familie. Do 19. října na DAFilms.cz!


Silný emocionální snímek Meine Keine Familie pohnul diváky napříč Evropou a velký úspěch měl například i na festivalu v Karlových Varech. Rakouský tvůrce Paul-Julien Robert jeho prostřednictvím rozkrývá skutečnou podobu života v jedné z největších evropských komun - akcionistů. Její členové vyznávali společné vlastnictví, volnou lásku a především značně kontroverzní způsob výchovy dětí. Režisér byl jedním z nich, takže film je zároveň autobiograficky pojatým pátráním po jeho biologickém otci.

Na letošním Das Filmfestu, který proběhne v Praze od 19. do 23. října a v Brně od 31. října do 3. listopadu, pak můžete zhlédnout další silné dokumentární filmy. Snímek Carl Lutz - Zapomenutý hrdina vypráví neuvěřitelný příběh muže, jenž během 2. světové války zachránil více než 60 000 maďarských Židů. Intimní filmový pomník člověka, myslitele a malíře představuje film Dürrenmatt - Příběh lásky. Na budoucnost lidské reprodukce se zaměřuje dokument s příznačným názvem Future Baby. Snímek Overgames pak vypráví o veselých i vážných hrách, o terapii převýchovy a sebe-převýchovy, stejně jako o historii myšlenky permanentní revoluce.

Nalaďte se na Das Filmfest s námi!


Recommend this event

Filmy vázané na tuto událost

Meine_keine_Familie_1

Moje žádná rodina

Meine keine Familie (Orig.) / 2012 / Rakousko / 95 min

V roce 1972 založil kontroverzní rakouský umělec Otto Muehl (nar. 1925) v městečku Friedrichshof komunu lidí vyznávajících společné vlastnictví, volnou lásku a osvobození se od rodinných vazeb. Jedním z hlavních cílů radikálního sociálního experimentu pak byla společná výchova dětí, které byly vedeny k rozvoji kreativity a odmítání otcovské autority...

Podrobně…Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…