// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyThe War on Drugs - SPANISH VERSION

REŽ: Sebastian J.F.
2007 / Rakousko / 99 min

AVI

3.99 €

Stáhněte si film ve výborné kvalitě do počítače a pusťte si ho později, nebo i vícekrát!
Tech. spec. Download AVI 360p
Zvukové stopy eng
Titulky es

Nutný jednotlivý nákup. Chcete-li je mít pohodlnější, doporučujeme registraci uživatelského účtu a nabití kreditu. Získáte též výhodnější bonusy sledování online.

Recommend this film

Od doby, kdy Richard Nixon vyhlásil válku s drogami, uplynulo více než třicet let. Dnes tvoří obchod s drogami přes 7% mezinárodního trhu. Film ukazuje, jak se taková válka vede, a zkoumá situaci v Kolumbii a ve Spojených státech. V čele války s drogami stojí americké policejní sbory DEA (Drug Inforcement Administration). V Kolumbii bojují USA proti drogám narušováním dodavatelského řetězce. V rámci široké ofenzivy zvané Plán Kolumbie se provádějí postřiky polí koky a máku, které mají zničit úrodu. Avšak ani po mnoha letech poprašování se nepodařilo zmenšit rozsah pěstitelských oblastí.V četných odlehlých oblastech Kolumbie nemají rolníci jiné schůdné alternativy obživy, než je pěstování rostlin koky. Koka tak pro ně představuje jediný způsob obživy. Ve Spojených státech je drogová prohibice doprovázena také tvrdými vězeňskými postihy pro všechny, kdo porušují protidrogový zákon. Osudy Richarda Paeyho a Sharandy Jonesové ukazují společenský, politický a osobní dopad takovýchto opatření. Válka s drogami je analýzou války, která začala před téměř čtyřiceti lety, avšak nic nenasvědčuje tomu, že by měla odeznít.

http://www.war-on-drugs.com

O filmu

Režisér Sebastian J.F.
Scénář Fate
Kamera usr13, allo, Doris Kittler
Střih s&a
Hudba Dopeamin
Zvuk AnnA
Délka 99 min
Rok 2007
Země Rakousko
Barva
Tagy Amerika, angažovaný, drogy, sociální
Produkce Parallel Universe
Parallel Universe
Adresa:  Gumpendorferstrasse 37
Město:  A-1060 Vienna
Země:  Rakousko
Web:  www.parallel-universe.com/
E-mail:  
Telefon:  0043 1 961 0647
Fax:  0043 1 961 06479

Distribuce
Festivaly

São Paulo International Film ...

São Paulo International Film Festival
Bergen International Filmfestival
Cartagena International Film Festival
Dokfest Kassel, Oaxaca
DOCSDF Mexico City
Diagonale

Ocenění


Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…