// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyAlleman

REŽ: Bert Haanstra
1963 / Nizozemsko / 90 min

Stream

1.99 €

Pusťte si film on-line, za nejnižší cenu, ve slušné kvalitě a aniž byste cokoliv stahovali!
Tech. spec. MP4 360p
Zvukové stopy eng
Titulky none

Nutný jednotlivý nákup. Chcete-li je mít pohodlnější, doporučujeme registraci uživatelského účtu a nabití kreditu. Získáte též výhodnější bonusy sledování online.

Recommend this film

V celovečerním dokumentárním snímku Alleman Bert Haanstra vykresluje portrét Holandska a Holanďanů, a to svým nenapodobitelným způsobem. Částečně pomocí skryté kamery sleduje lidi v nejrůznějších situacích. Ukazuje neobyčejné v obyčejném a naopak. Neradostná léta poválečného období minula a většině lidí se žije lépe než kdy jindy. Království u moře svědčí o jisté spokojenosti. Haanstra nabízí pozitivní vidění světa. Lidé samozřejmě mají i své chyby a své zvláštnůstky, avšak režisér se na své krajany nehněvá. Scéna, ve které malý chlapec na dřevěných bruslích neustále padá na zem, až se mu po dlouhém tréninku podaří udržet na nohou, se stala u publika jednou z nejoblíbenějších. Další scéna, která vzbudila velké nadšení, byla ta s mrkající královnou Julianou. Obrazy extrémně cudných Holanďanů na pláži v Scheveningenu jsou dokladem toho, že se od té doby leccos změnilo. A mnoho tehdejších diváků se zajímalo o to, zda to ještě jiskří mezi párem milenců, kteří byli tajně sledováni při hádce na lavičce v Oosterparku v Amsterdamu. Ne, už je to dobré. Království u moře napsal a převyprávěl Simon Carmiggelt. Jeho pohled na lidstvo byl podobný tomu Haanstrovu, a diváci s nimi jejich vizi sdíleli: na film se přišlo do kin podívat 1, 6 milionů Holanďanů. Film získal cenu Zlatého medvěda v Berlíně a v Los Angeles byl nominován na Oscara.

O filmu

Režisér Bert Haanstra
Scénář Bert Haanstra
Kamera Anton van Munster
Střih
Hudba Otto Ketting en Pim Jacobs Kwartet
Zvuk
Délka 90 min
Rok 1963
Země Nizozemsko
Barva
Tagy observační, poetický, společenský, zlatý fond
Produkce
Distribuce Nederland Instituut voor Beeld en Geluid
Nederland Instituut voor Beeld en Geluid
Adresa:  Sumatralaan 45
Město:  1217GP Hilversum
Země:  Nizozemsko
Web:  www.beeldengeluid.nl/
E-mail:  

Festivaly
Ocenění


Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…