// Vaše online dokumentární kino //Yellow Box  //  Huang Wu Shou Ji (Orig.)

REŽ: Huang Ting-fu
2006 / Tchaj-wan / 53 min

Film není k dispozici :-(

Sorry, this film is no longer available.

Vyzývavá těla dívek prodávajících ořechy jsou snem tchajwanských mužů, kteří je chtějí potkávat na svých cestách. Spoře oděné v podprsence a minisukni nabízejí betelové ořechy v prosklených prodejnách u silnic a dálnic. Jsou nástrojem prodeje a musejí vzbuzovat chuť. Stůl, vysoká židle, zrcadlo, lednička a tlumené neonové osvětlení. Prodavačky sedí uvnitř akvária až dvanáct hodin denně, z nemožnosti pohybu v omezeném prostoru jim otékají nohy. Černobílé obrazy filmu zachycují práci žen. Tělo často redukují na fragmenty: je pouze nositelem sekundární sexuality, tedy tím, čím má působit na zákazníky. Obehrané písničky vyplňují noční směnu a déšť rytmizuje melancholické chvíle čekání na další auto. Betelové ořechy, které dívky servírují, aby motoristé během dlouhých jízd zůstali čilí, mají hořkou chuť a černají po nich zuby, zároveň ale navozují dobrou náladu, podněcují myšlení, tiší hlad a žízeň. Na jihovýchodě Asie je žvýkají od nepaměti, tvoří součást místní kultury. Vizuálně vytříbený snímek ukazuje omezenou perspektivu rychlého života, který vtrhl do čínské kultury. Specifické sexuální vykořisťování žen ilustruje touhu vydělat co nejvíc peněz za co nejkratší dobu. Jen mladá těla mohou stát ve výlohách obchodů s ořechy.

O filmu

Režisér Huang Ting-fu
Scénář
Kamera Ting-fu Huang
Střih Shuwa Zhang
Hudba
Zvuk Yuan-Fon Chao
Délka 53 min
Rok 2006
Země Tchaj-wan
Barva
Tagy Asie, observační, sociální, tělo
Produkce Liyu Chen
Liyu Chen
Adresa:  100 F4, No. 7 Ching Tao East Rd.
Město:  Taipei
Země:  Tchaj-wan
E-mail:  
Telefon:  +886 2 2392 4243
Fax:  + 886 2 2306 8280

Distribuce
Festivaly
Ocenění


Novinky

My Street Films dobývá střední Evropu

My Street Films dobývá střední Evropu

Amatérské filmové hnutí roste každým dnem a unikátní filmová mapa My Street Films je toho jasným důkazem! Nadšení filmařů, kteří prostřednictvím krátkých snímků vyprávějí příběhy míst, kde žijí, se totiž z Londýna díky DAFilms.cz valí přes Českou republiku hned do dalších tří evropských zemí - Slovenska, Polska a Maďarska!

Číst dál…

- 13.4.2015 -

Visions du Réel: Propojování imaginace a reality

Visions du Réel: Propojování imaginace a reality

Nový, již 46. ročník slavného švýcarského festivalu a člena sítě Doc Alliance Visions du Réel doslova klepe na dveře. Nalaďte se na výjimečnou atmosféru náročné a objevné kinematografie v okouzlujícím prostředí Ženevského jezera prostřednictvím rozhovoru s ředitelem festivalu Lucianem Barisonem!

Číst dál…

- 6.4.2015 -

Jarní Tour de Doc Alliance

Jarní Tour de Doc Alliance

Zahajte s námi novou docallianční festivalovou sezonu! Vycestujte na některý z prvních festivalů, třeba na švýcarský Visions du Réel či polský Docs Against Gravity, anebo se vydejte na festivalové putování online. Přední filmoví režiséři, festivaloví vítězové a více než 100 nových snímků v programu na vás čeká v průběhu měsíce dubna!

Číst dál…

- 30.3.2015 -

Další novinky…