// Vaše online dokumentární kino //Yellow Box  //  Huang Wu Shou Ji (Orig.)

REŽ: Huang Ting-fu
2006 / Tchaj-wan / 53 min

Film není k dispozici :-(

Sorry, this film is no longer available.

Vyzývavá těla dívek prodávajících ořechy jsou snem tchajwanských mužů, kteří je chtějí potkávat na svých cestách. Spoře oděné v podprsence a minisukni nabízejí betelové ořechy v prosklených prodejnách u silnic a dálnic. Jsou nástrojem prodeje a musejí vzbuzovat chuť. Stůl, vysoká židle, zrcadlo, lednička a tlumené neonové osvětlení. Prodavačky sedí uvnitř akvária až dvanáct hodin denně, z nemožnosti pohybu v omezeném prostoru jim otékají nohy. Černobílé obrazy filmu zachycují práci žen. Tělo často redukují na fragmenty: je pouze nositelem sekundární sexuality, tedy tím, čím má působit na zákazníky. Obehrané písničky vyplňují noční směnu a déšť rytmizuje melancholické chvíle čekání na další auto. Betelové ořechy, které dívky servírují, aby motoristé během dlouhých jízd zůstali čilí, mají hořkou chuť a černají po nich zuby, zároveň ale navozují dobrou náladu, podněcují myšlení, tiší hlad a žízeň. Na jihovýchodě Asie je žvýkají od nepaměti, tvoří součást místní kultury. Vizuálně vytříbený snímek ukazuje omezenou perspektivu rychlého života, který vtrhl do čínské kultury. Specifické sexuální vykořisťování žen ilustruje touhu vydělat co nejvíc peněz za co nejkratší dobu. Jen mladá těla mohou stát ve výlohách obchodů s ořechy.

O filmu

Režisér Huang Ting-fu
Scénář
Kamera Ting-fu Huang
Střih Shuwa Zhang
Hudba
Zvuk Yuan-Fon Chao
Délka 53 min
Rok 2006
Země Tchaj-wan
Barva
Tagy Asie, observační, sociální, tělo
Produkce Liyu Chen
Liyu Chen
Adresa:  100 F4, No. 7 Ching Tao East Rd.
Město:  Taipei
Země:  Tchaj-wan
E-mail:  
Telefon:  +886 2 2392 4243
Fax:  + 886 2 2306 8280

Distribuce
Festivaly
Ocenění


Novinky

Jorge Mourinha: O otevírání očí

Jorge Mourinha: O otevírání očí

Jména možných budoucích vítězů osmého ročníku dokumentární ceny Doc Alliance Selection Award již úspěšné putují mezi festivaly i médii. Ten nejšťastnější z vybraných se pro cenu dostaví 8. srpna do švýcarského Locarna. Za důležitým rozhodnutím o vítězi ceny však nestojí úplně tak štěstí, ale sedmičlenná porota složená ze zásadních evropských filmových kritiků. Představujeme vám prvního z nich, portugalského zástupce listu Público Jorgeho Mourinhu!

Číst dál…

- 18.5.2015 -

Pohled dovnitř DAFilms: Část třetí

Pohled dovnitř DAFilms: Část třetí

Nezapomínáme na své sliby a přinášíme vám další, již třetí rozhovor ze zákulisí našeho týmu! Kdo se skrývá za tajemnou adresou info@dafilms.com, zajišťuje hladké fungování webových stránek a kromě uživatelské podpory se s láskou stará také o podporu celého týmu? Představujeme vám vedoucí produkce Janu Ptáčkovou!

Číst dál…

- 11.5.2015 -

Objevujte sílu dokumentu - kdykoliv, kdekoliv!

Objevujte sílu dokumentu - kdykoliv, kdekoliv!

Plánujete s prvními květnovými dny výlety za město či za teplem? Pak nezapomeňte ani na cestování za filmem! S námi se z pohodlí vašeho oblíbeného křesla můžete vydat na objevné putování po americké experimentální kinematografii anebo po současném iránském dokumentu! Cestujte online, kdykoliv a kdekoliv!

Číst dál…

- 4.5.2015 -

Další novinky…