// Vaše online dokumentární kino //Yellow Box  //  Huang Wu Shou Ji (Orig.)

REŽ: Huang Ting-fu
2006 / Tchaj-wan / 53 min

Film není k dispozici :-(

Sorry, this film is no longer available.

Vyzývavá těla dívek prodávajících ořechy jsou snem tchajwanských mužů, kteří je chtějí potkávat na svých cestách. Spoře oděné v podprsence a minisukni nabízejí betelové ořechy v prosklených prodejnách u silnic a dálnic. Jsou nástrojem prodeje a musejí vzbuzovat chuť. Stůl, vysoká židle, zrcadlo, lednička a tlumené neonové osvětlení. Prodavačky sedí uvnitř akvária až dvanáct hodin denně, z nemožnosti pohybu v omezeném prostoru jim otékají nohy. Černobílé obrazy filmu zachycují práci žen. Tělo často redukují na fragmenty: je pouze nositelem sekundární sexuality, tedy tím, čím má působit na zákazníky. Obehrané písničky vyplňují noční směnu a déšť rytmizuje melancholické chvíle čekání na další auto. Betelové ořechy, které dívky servírují, aby motoristé během dlouhých jízd zůstali čilí, mají hořkou chuť a černají po nich zuby, zároveň ale navozují dobrou náladu, podněcují myšlení, tiší hlad a žízeň. Na jihovýchodě Asie je žvýkají od nepaměti, tvoří součást místní kultury. Vizuálně vytříbený snímek ukazuje omezenou perspektivu rychlého života, který vtrhl do čínské kultury. Specifické sexuální vykořisťování žen ilustruje touhu vydělat co nejvíc peněz za co nejkratší dobu. Jen mladá těla mohou stát ve výlohách obchodů s ořechy.

O filmu

Režisér Huang Ting-fu
Scénář
Kamera Ting-fu Huang
Střih Shuwa Zhang
Hudba
Zvuk Yuan-Fon Chao
Délka 53 min
Rok 2006
Země Tchaj-wan
Barva
Tagy Asie, observační, sociální, tělo
Produkce Liyu Chen
Liyu Chen
Adresa:  100 F4, No. 7 Ching Tao East Rd.
Město:  Taipei
Země:  Tchaj-wan
E-mail:  
Telefon:  +886 2 2392 4243
Fax:  + 886 2 2306 8280

Distribuce
Festivaly
Ocenění


Novinky

Jarní Tour de Doc Alliance

Jarní Tour de Doc Alliance

Zahajte s námi novou docallianční festivalovou sezonu! Vycestujte na některý z prvních festivalů, třeba na švýcarský Visions du Réel či polský Docs Against Gravity, anebo se vydejte na festivalové putování online. Přední filmoví režiséři, festivaloví vítězové a více než 100 nových snímků v programu na vás čeká v průběhu měsíce dubna!

Číst dál…

- 30.3.2015 -

Pohled dovnitř DAFilms: Část 2

Pohled dovnitř DAFilms: Část 2

Nabízíme vám další nahlédnutí pod pokličku online kuchyně DAFilms.cz! Zajímá vás, kdo sedí na druhé straně počítače, zatímco spokojeně sledujete dokumenty? V druhém týmovém rozhovoru představujeme koordinátorku projektu a naši nejmladší posilu Barboru Langmajerovou!

Číst dál…

- 23.3.2015 -

5 dokumentárních dárků k 10. narozeninám!

5 dokumentárních dárků k 10. narozeninám!

Slavte s námi naše dokumentární desáté narozeniny po celý rok! Sledujte narozeninové novinky, které se objevují nejenom ve filmovém katalogu, ale také mezi diváckými bonusy a předplatitelskými nabídkami! Co si můžete čerstvě „rozbalit“?

Číst dál…

- 16.3.2015 -

Další novinky…