// Vaše online dokumentární kino //Yellow Box  //  Huang Wu Shou Ji (Orig.)

REŽ: Huang Ting-fu
2006 / Tchaj-wan / 53 min

Film není k dispozici :-(

Sorry, this film is no longer available.

Vyzývavá těla dívek prodávajících ořechy jsou snem tchajwanských mužů, kteří je chtějí potkávat na svých cestách. Spoře oděné v podprsence a minisukni nabízejí betelové ořechy v prosklených prodejnách u silnic a dálnic. Jsou nástrojem prodeje a musejí vzbuzovat chuť. Stůl, vysoká židle, zrcadlo, lednička a tlumené neonové osvětlení. Prodavačky sedí uvnitř akvária až dvanáct hodin denně, z nemožnosti pohybu v omezeném prostoru jim otékají nohy. Černobílé obrazy filmu zachycují práci žen. Tělo často redukují na fragmenty: je pouze nositelem sekundární sexuality, tedy tím, čím má působit na zákazníky. Obehrané písničky vyplňují noční směnu a déšť rytmizuje melancholické chvíle čekání na další auto. Betelové ořechy, které dívky servírují, aby motoristé během dlouhých jízd zůstali čilí, mají hořkou chuť a černají po nich zuby, zároveň ale navozují dobrou náladu, podněcují myšlení, tiší hlad a žízeň. Na jihovýchodě Asie je žvýkají od nepaměti, tvoří součást místní kultury. Vizuálně vytříbený snímek ukazuje omezenou perspektivu rychlého života, který vtrhl do čínské kultury. Specifické sexuální vykořisťování žen ilustruje touhu vydělat co nejvíc peněz za co nejkratší dobu. Jen mladá těla mohou stát ve výlohách obchodů s ořechy.

O filmu

Režisér Huang Ting-fu
Scénář
Kamera Ting-fu Huang
Střih Shuwa Zhang
Hudba
Zvuk Yuan-Fon Chao
Délka 53 min
Rok 2006
Země Tchaj-wan
Barva
Tagy Asie, observační, sociální, tělo
Produkce Liyu Chen
Liyu Chen
Adresa:  100 F4, No. 7 Ching Tao East Rd.
Město:  Taipei
Země:  Tchaj-wan
E-mail:  
Telefon:  +886 2 2392 4243
Fax:  + 886 2 2306 8280

Distribuce
Festivaly
Ocenění


Novinky

Co chystají dokumentární festivaly? Hranice a identita bude tématem DOK Leipzig. Svoboda rezonuje v Ji.hlavě

Co chystají dokumentární festivaly? Hranice a identita bude tématem DOK Leipzig. Svoboda rezonuje v Ji.hlavě

Máme se na co těšit! Bývalá členka Pussy Riot Máša (Marija Aljochinová) a zakladatel WikiLeaks Julian Assange budou hosty Inspiračního fóra na 19. ročníku MFDF Ji.hlava. DOK Leipzig připravuje program o celkem 350 filmech. Leitmotivem Zvláštních uvedení bude téma Hranice a identity.

Číst dál…

- 28.9.2015 -

Planeta Česko. Jaké dokumenty se připravují?

Planeta Česko. Jaké dokumenty se připravují?

Institut dokumentárního filmu společně s Českým filmovým centrem a za podpory portálu DAFilms.cz připravuje panel připravovaných českých dokumentů a katalog Czech Docs. Ten letos prezentuje 89 připravovaných a 22 nově dokončených českých dokumentů. Na DAFilms.cz k tomu máte možnost vidět zdarma dokument Lovu zdar!

Číst dál…

- 16.9.2015 -

Imigranti, kreativní duo ze Stockholmu a bohatství podzimních festivalů

Imigranti, kreativní duo ze Stockholmu a bohatství podzimních festivalů

Portál dokumentárních filmů DAFilms.com přináší snímky, které se zaměřují na důležitá témata naší současnosti, výrazné autory, festivaly i nastupující filmařské naděje.

Číst dál…

- 15.9.2015 -

Další novinky…