// Vaše online dokumentární kino //Yellow Box  //  Huang Wu Shou Ji (Orig.)

REŽ: Huang Ting-fu
2006 / Tchaj-wan / 53 min

Film není k dispozici :-(

Sorry, this film is no longer available.

Vyzývavá těla dívek prodávajících ořechy jsou snem tchajwanských mužů, kteří je chtějí potkávat na svých cestách. Spoře oděné v podprsence a minisukni nabízejí betelové ořechy v prosklených prodejnách u silnic a dálnic. Jsou nástrojem prodeje a musejí vzbuzovat chuť. Stůl, vysoká židle, zrcadlo, lednička a tlumené neonové osvětlení. Prodavačky sedí uvnitř akvária až dvanáct hodin denně, z nemožnosti pohybu v omezeném prostoru jim otékají nohy. Černobílé obrazy filmu zachycují práci žen. Tělo často redukují na fragmenty: je pouze nositelem sekundární sexuality, tedy tím, čím má působit na zákazníky. Obehrané písničky vyplňují noční směnu a déšť rytmizuje melancholické chvíle čekání na další auto. Betelové ořechy, které dívky servírují, aby motoristé během dlouhých jízd zůstali čilí, mají hořkou chuť a černají po nich zuby, zároveň ale navozují dobrou náladu, podněcují myšlení, tiší hlad a žízeň. Na jihovýchodě Asie je žvýkají od nepaměti, tvoří součást místní kultury. Vizuálně vytříbený snímek ukazuje omezenou perspektivu rychlého života, který vtrhl do čínské kultury. Specifické sexuální vykořisťování žen ilustruje touhu vydělat co nejvíc peněz za co nejkratší dobu. Jen mladá těla mohou stát ve výlohách obchodů s ořechy.

O filmu

Režisér Huang Ting-fu
Scénář
Kamera Ting-fu Huang
Střih Shuwa Zhang
Hudba
Zvuk Yuan-Fon Chao
Délka 53 min
Rok 2006
Země Tchaj-wan
Barva
Tagy Asie, observační, sociální, tělo
Produkce Liyu Chen
Liyu Chen
Adresa:  100 F4, No. 7 Ching Tao East Rd.
Město:  Taipei
Země:  Tchaj-wan
E-mail:  
Telefon:  +886 2 2392 4243
Fax:  + 886 2 2306 8280

Distribuce
Festivaly
Ocenění


Novinky

Doc no Rio pohledem kurátorky Marii Mendes

Doc no Rio pohledem kurátorky Marii Mendes

Jak vznikl nápad uskutečnit přehlídku brazilského dokumentu Doc no Rio, jejíž část mohou diváci DAFilms.cz sledovat exkluzivně online? A proč má smysl se o brazilský film zajímat? Vysvětluje kurátorka programu Maria Mendes!

Číst dál…

- 29.6.2015 -

Věčný, nebo věcný 19. ročník MFDF Ji.hlava?

Věčný, nebo věcný 19. ročník MFDF Ji.hlava?

Docallianční festivalová sezóna je v plném proudu! Zatímco se filmový svět chystá do rozpálené Marseille, začíná se o slovo hlásit také podzimní zastávka na mapě filmových přehlídek MFDF Ji.hlava. A to důrazně. Její 19. ročník se inspiruje tématem věčnosti a festivalové diváky bude inspirovat skutečně výjimečný host – Julian Assange.

Číst dál…

- 22.6.2015 -

S FID Marseille k hranicím moře a dokumentu

S FID Marseille k hranicím moře a dokumentu

Pokud jste kdy pochybovali o tom, že dokumentární film je svébytným uměleckým vyjádřením, pak jste pravděpodobně nikdy nenavštívili francouzský dokumentární festival FID Marseille. Francouzský člen platformy Doc Alliance přivítá na rozpáleném Azurovém pobřeží první návštěvníky již za necelý měsíc. Jaký bude letošní 26. ročník?

Číst dál…

- 15.6.2015 -

Další novinky…