// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyFor the Ones to Come  //  Pour la suite du monde (Orig.)

REŽ: Michel Brault, Pierre Perrault
1963 / Kanada / 106 min

Embedovaný

0.00 €

Toto je formát, kdy vkládáme do naší stránky přehrávač z jiného webu. Video bude fakticky přehráváno ze serveru třetí strany.
Tech. spec. Embedded content
Zvukové stopy fr
Titulky en

K dispozici zdarma (nulová cena).

Recommend this film

Legendární filmové tvůrce cinéma vérité Pierra Perraulta a Michela Braulta to na ostrov Île-aux-Coudres táhlo ze dvou důvodů: kvůli jazyku obyvatel ostrůvku v zálivu sv. Vavřince a kvůli velrybám. Rybáři z Île-aux-Coudres po staletí lovili vzácný druh velryby, běluhu. Úspěšný lov zaručovalo vyvolávání duší zemřelých i unikátní technika – za odlivu muži do mokrého písku ukryli pasti z mladých stromků a čekali, až se velryba chytí. Od této tradice však v roce 1920 upustili. Celovečerní snímek z roku 1962 zachycuje nečekané události, kdy filmaři místní starousedlíky přesvědčili, aby zvyk oživili. Kouzlením se slovy a mystériem rybolovu film odkrývá spiritualitu ukrytou ve světle měsíce a rytmu přílivu a odlivu. Snímek Pour la suite du monde je více než pouhý dokument: je to freska složená z mýtů a legend tradičních rybářských komunit v kanadském Quebecu. Ve francouzském znění s možností anglických titulků.

O filmu

Režisér Michel Brault, Pierre Perrault
Scénář Michel Brault, Pierre Perrault
Kamera Michel Brault, Bernard Gosselin
Střih Werner Nold
Hudba
Zvuk
Délka 106 min
Rok 1963
Země Kanada
Barva Black & White
Tagy etnikum, observační, poetický, příroda, zlatý fond
Produkce The National Film Board of Canada
The National Film Board of Canada
Adresa:  3155, Chemin de la Côte-de-Liesse
Město:  H4N 2N4 Saint-Laurent (Québec)
Země:  Kanada
Web:  nfb.ca/
E-mail:  
Telefon:  +1-514-496-7306

Distribuce
Festivaly
Ocenění


Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…