// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyProlegomena to virtual framing of a revolution

REŽ: Petr Hátle
2011 / Česká republika / 51 min

Film není k dispozici :-(

Omlouváme se, ale tento film již není k dispozici:

Střihová studie z internetových archivů k možným interpretacím digitálních obrazů revolucí Arabského jara. Kamera mobilního telefonu jako zbraň v rukou slabých a vyloučených. Smrt, boj, vítězství a revoluce v propasti internetu.

Experimentálna video - expedícia do digitálneho labyrintu amatérskych filmových nahrávok, urobených v priebehu Arabskej jari 2010/11 ľudmi, ktorí počas nepokojov natáčali na mobily a amatérske kamery. Temná óda na modernú Revolúciu, ktorá samu seba online dokumentuje. Divoká montážna pocta súčasným mladým Arabom, novým hrdinom univerzálneho boja za slobodu a dôstojnosť.

Rozhovor o filmu zde.

O filmu

Režisér Petr Hátle
Scénář Petr Hátle
Kamera Anonymous
Střih Petr Hátle
Hudba Anonymous
Zvuk Anonymous
Délka 51 min
Rok 2011
Země Česká republika
Barva Colour
Tagy found footage, média, revoluce, sociální, střihový, studentský
Produkce
Distribuce
Festivaly
Ocenění


Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…