// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyJsem pro lidskou tvář

REŽ: Roman Furst
Česká republika / 6 min

Stream

0.99 €

Pusťte si film on-line, za nejnižší cenu, ve slušné kvalitě a aniž byste cokoliv stahovali!
Tech. spec. MP4 360p
Zvukové stopy cs
Titulky none

Nutný jednotlivý nákup. Chcete-li je mít pohodlnější, doporučujeme registraci uživatelského účtu a nabití kreditu. Získáte též výhodnější bonusy sledování online.

Recommend this film

Film Jsem pro lidskou tvář o třetí živé pochodni z roku 1969 Evženu Plockovi natočili jihlavští filmaři Roman Furst a Karel Tomek a pak jej dokázali včas a na dlouhou dobu normalizace skrýt. Film ještě stihl vyhrát v roce 1969 okresní a krajskou soutěž amatérských filmů.

Sebeobětování Evžena Plocka můžeme hodnotově srovnávat s činem Jana Palacha a Jana Zajíce. Byl to zkušený politik, člen a funkcionář KSČ, významný představitel reformního křídla, usilujícího o demokratizaci československé společnosti v duchu Pražského jara roku 1968. Byl jednoznačným odpůrcem okupace vojsky Varšavské smlouvy a vzorem politika, který se přihlásil k osobní odpovědnosti za politickou porážku. Zklamání nad politickou porážkou proměnil v záměrný protest a zároveň výzvu k vytrvání v politickém zápase. Jeho sebeobětování bylo jedním z významných kroků na cestě k pozdějšímu procesu obnovování nezávislého a svobodného Československa na občanských základech.
Jeho pohřbu se účastnilo na 5 000 lidí, stejně tolik v roce 1990 při odhalení jeho památníku na jihlavském náměstí.

O filmu

Režisér Roman Furst
Scénář
Kamera Karel Tomek
Střih
Hudba
Zvuk
Délka 6 min
Rok
Země Česká republika
Barva
Tagy
Produkce
Distribuce
Festivaly
Ocenění


Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…