// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyMy Street Films

My Street Films. Tvoje ulice, Tvůj film!

Úspěšný pilotní rok filmového projektu My Street Films, jenž vzniká pod záštitou dokumentárního portálu DAFilms.cz, ukázal, že mezi filmovými amatéry i fanoušky všech generací rozhodně nechybí chuť natáčet a následně prezentovat vlastní krátké snímky. Jen v uplynulém roce na webové stránky www.mystreetfilms.cz své filmy přihlásilo přes 100 zájemců, díky nimž vznikla první česká interaktivní filmová mapa propojující místo vzniku filmu se samotným snímkem. Diváci tak mohou virtuálně cestovat po České republice a sledovat, kde a jak další lidé žijí a jaká zajímavá místa například v budoucnu navštívit.

Projekt, jenž k českému publiku přišel z Velké Británie, kde filmová soutěž krátkých snímků pod vedením filmového festivalu Open City Docs Fest probíhá již pátým rokem, se s vyhlášením druhého ročníku pouští do významného rozšíření svých aktivit. S druhým rokem totiž oslovuje obyvatele všech měst České republiky, za nimiž bude také prostřednictvím workshopů a projekcí pravidelně dojíždět.

Hlavní tvář projektu se však nemění. I v letošním roce jej zaštiťuje čtveřice známých profesionálních dokumentaristů, kterými se pro druhý ročník stali režisérka diskutovaného dokumentu Danielův svět Veronika Lišková, dokumentární vítěz letošního ročníku MFDF Ji.hlava a autor snímku K oblakům vzhlížíme Martin Dušek, oblíbená filmová režisérka Erika Hníková a audiovizuální umělec Vladimír Turner. Ti všichni pro filmovou mapu natočí nový krátký snímek. Zároveň se však stanou dokumentárními lektory pro ty, kteří se rozhodnou do soutěže namísto hotového filmu poslat textový námět, jenž obsah chystaného snímku nastíní. Uzávěrka pro filmové náměty je stanovena na 20. dubna.

Přihlašování soutěžních snímků bude veřejnosti otevřeno až do 7. září. Jedinou podmínkou přihlášení je vyplnění jednoduchého formuláře na stránkách projektu a dodržení délky snímku do deseti minut. Točit je možné na jakákoliv audiovizuální zařízení včetně fotoaparátů a mobilních telefonů. Autor nejvydařenějšího snímku získá možnost v roce 2016 se svým krátkým filmem odcestovat na prestižní londýnský festival Open City Docs Fest, kam se v letošním roce chystá první vítězka soutěže Taťána Rubášová, autorka snímku Na Knížecí věnovaného historii jedné pražské lokality. Majitel druhého místa se může těšit na vlastní projekci snímku v rámci nadcházejícího 19. ročníku MFDF Ji.hlava, jak se to v uplynulém roce poštěstilo Michalu Hříbkovi s filmem Za plakátem, prostřednictvím kterého autor reagoval na všudypřítomnost reklamy v městském prostředí.

Veškeré informace o projektu, uzávěrce soutěže námětů a krátkých filmů i sérii doprovodných programů je možné nalézt na stránkách www.mystreetfilms.cz.

"Každá ulice má svůj příběh. Ne každá má svůj film..."

domov_muj_1

Domov můj

Domov můj (Orig.) / 2014 / Česká republika / 3 min

Můj dům. Můj domov. Kde domov můj? Jedno odpoledne v jedné čtvrti. Setkání nevinnosti a opilosti na pár metrech čtverečních. Zemský ráj to napohled.

Podrobně…

hotel_praha_1

Hotel Praha

Hotel Praha (Orig.) / 2014 / Česká republika / 5 min

Krátký film o bourání obrovského hotelu z dob socialismu.

Podrobně…

na_knizeci

Na Knížecí

Na Knížecí (Orig.) / 2014 / Česká republika / 5 min

Nenašla jsem dobové záznamy, fotografie, dokumenty. Našla jsem paní Markovou.

Podrobně…

slusny_dum_1

Slušný dům

Slušný dům (Orig.) / 2014 / Česká republika / 5 min

Kvůli výtahu se obyvatelé domu znají s ostatními jen ve svém patře. Seznámení s dosud neviditelnými obyvateli činžovního domu po dvou letech spoluobyvatelství. Co spojuje ty, kteří si z celé zeměkoule vybrali k životu právě toto místo? Minimalistická dokumentární sonda do lokální předurčenosti a zdvořilé urbánní nevšímavosti.

Podrobně…

za_plakatem

Za plakátem

Za plakátem (Orig.) / 2014 / Česká republika / 8 min

Každý den musíme číst mnoho textů. Do jaké míry dokážeme tuto záplavu regulovat?

Podrobně…

zahrajte_to_znovu

Zahrajte to znovu, kluci!

Zahrajte to znovu, kluci! (Orig.) / 2014 / Česká republika / 6 min

Příběh o Mildovi a jeho partě, lásce k muzice a jednom malém experimentu. Dokument jako stroj času, který se snaží propojit dvě diametrálně odlišná období jedné rohové hospody na Řezáčově náměstí.

Podrobně…

MSF_znelka_1

Znělka My Street Films

Znělka My Street Films (Orig.) / 2014 / Česká republika / 1 min

My Street Films Tvoje ulice Tvůj Film. Natoč ho! Fragmenty tří příběhů z Prahy, nech se inspirovat.

Podrobně…Novinky

Festival německy mluvených filmů se blíží. Nepropásněte ho.

Festival německy mluvených filmů se blíží. Nepropásněte ho.

Už proto, že Das Filmfest pro své návštěvníky připravil vybranou ochutnávku toho nejzajímavějšího z aktuální filmové produkce Německa, Rakouska a Švýcarska. Od 19. do 23. října budou moci pražští diváci v kinech Lucerna a Atlas vybírat z bezmála čtyřiceti filmů, od historických snímků, psychologických dramat, přes žánrové a artové filmy až po bláznivé komedie.

Číst dál…

- 10.10.2016 -

Ji.hlava aneb 20 let dokumentu v Čechách

Ji.hlava aneb 20 let dokumentu v Čechách

Od 25. do 30. října proběhne jubilejní dvacátý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Těšte se na opulentní program v osmi kinosálech!

Číst dál…

- 3.10.2016 -

Visegrád? A to je sakra kde?

Visegrád? A to je sakra kde?

S tímto odvážným mottem, hravě ironickým vizuálem a především zajímavou filmovou selekcí se letos prezentoval Visegrádský filmový festival v irském Corku. Jaký byl, kam směřuje a proč se vlastně koná v Irsku?

Číst dál…

- 26.9.2016 -

Další novinky…