// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyMy Street Films

My Street Films. Tvoje ulice, Tvůj film!

My Street Films se zrodil v roce 2014 jako projekt internetového dokumentárního portálu DAFilms.cz. Pilotní ročník se zaměřil na pražské ulice, jejichž příběhy a atmosféru zachytily desítky přihlášených filmů, které společně daly vzniknout online filmové mapě města. V dalších ročnících se My Street Films rozšířil daleko za hranice Prahy a od té doby objevuje život v ulicích dalších českých, slovenských, polských a maďarských měst. Projekt se tak stal místem setkávání a srovnání českých a zahraničních měst a jejich obyvatel.

Na projektu spolupracují přední čeští dokumentaristé, kteří do filmové mapy přispívají svými autorskými snímky, ale zároveň se jako lektoři podílejí na vzniku dalších krátkých filmů, které vzešly z přihlášených námětů. Lektoři také vedou filmové workshopy pro studenty středních škol, kteří se tak v průběhu vlastního natáčení naučí základům filmového umění. Studenti si rozšíří povědomí o různých filmových žánrech, zkusí si natočit svůj vlastní film a propagovat jej na internetu. Dále si odnesou schopnost film interpretovat a rozlišovat např. mezi propagandou a manipulací oproti čisté informaci.

Nedílnou součástí projektu je závěrečná soutěž o nejlepší My Street Film, jehož autoři získávají šanci sami prezentovat svůj snímek na mezinárodních filmových festivalech. Veškeré informace o projektu, uzávěrce soutěže námětů a krátkých filmů i sérii doprovodných programů je možné nalézt na stránkách MyStreetFilms.cz.

"Každá ulice má svůj příběh. Ne každá má svůj film…“

Co_delat_kdyz_vlaky_projizdi_1

Co dělat, když vlaky projíždí

What to Do While Trains Pass By (Orig.) / 2016 / Česká republika / 11 min

Pětice kluků školou povinných tráví svůj volný čas před stěnou pomalovanou graffiti. V surovém prostředí blízko železničních kolejí sledujeme rap v procesu vzniku. Svobodný projev školáků a bezprostřední texty doprovázené hudebním podkresem z mobilu naznačují mnohé o tom, jak vnímají svět.

Podrobně…

domov_muj_1

Domov můj

Domov můj (Orig.) / 2014 / Česká republika / 3 min

Můj dům. Můj domov. Kde domov můj? Jedno odpoledne v jedné čtvrti. Setkání nevinnosti a opilosti na pár metrech čtverečních. Zemský ráj to napohled.

Podrobně…

hotel_praha_1

Hotel Praha

Hotel Praha (Orig.) / 2014 / Česká republika / 5 min

Krátký film o bourání obrovského hotelu z dob socialismu.

Podrobně…

Hranicna_ulica_1

Hraničná ulica

Hraničná ulica (Orig.) / 2015 / Slovensko / 5 min

Na Hraničnej ulici je už skoro 20 rokov liečebna závislostí od drôg, alkoholu a gamblerstva. Pred dvoma rokmi pri nej postavili Herňu Merkur. Na Hraničnej ulici som vyrastala a klienti liečebne boli súčasťou môjho detstva. Ako malá som si ich obľúbila a aj preto ma zarazila blízkosť novej herne.

Podrobně…

kohoutkova_1

Kohoutková

Kohoutková (Orig.) / 2015 / Česká republika / 6 min

Jedna prasklina, tisíce vodovodních kohoutků a otrávení obyvatelé Prahy 6. Kdo ví, co doma teče z potrubí?

Podrobně…

Litalo_se_tam_vzducholodi_1

Lítalo se tam vzducholodí

Lítalo se tam vzducholodí (Orig.) / 2016 / Česká republika / 6 min

Co se skrývá za zdmi bedlivě hlídaného objektu nedaleko Smržova u Hradce Králové? Obyvatelé vesnice žijí s tímto zřízením za zády s nezájmem o jeho provoz a účel do dnes. Autorka vyprovokovala debatu, která vedla k novým informacím, pověrám a fantaziím, které se za roky fungování objektu nastřádaly.

Podrobně…

Messestrasse_1

Messestraße Elf

Messestraße Elf (Orig.) / 2016 / Česká republika / 10 min

An associative film about blending the personal with the common, about the relationship of the memories of a place and memories of individuals, about the processes of reconciliation and coming to terms with something. A film about searching for paths from small to big Berlin and more.

Podrobně…

The_Place_1

Místo

The Place (Orig.) / 2015 / Česká republika / 6 min

Každý má nějaký svůj kout, kde se může schovat před problémy a utišit svou mysl. Jeden takový zachycuje krátký film odehrávající se v parku na Vítkově na Praze 3. Film zároveň představuje, v čem podle režisérky spočívá rozdíl mezi českou a barmskou kulturou.

Podrobně…

na_knizeci

Na Knížecí

Na Knížecí (Orig.) / 2014 / Česká republika / 5 min

Nenašla jsem dobové záznamy, fotografie, dokumenty. Našla jsem paní Markovou.

Podrobně…

oceneni_1

Ocenění

Ocenění (Orig.) / 2016 / Česká republika / 6 min

Setkání s Václavem, obyčejně neobyčejným člověkem, který dostal ocenění za záchranu dvou lidských životů.

Podrobně…

Jiri_Korda_1

Poslední film promítače Jiřího Kordy

Poslední film promítače Jiřího Kordy (Orig.) / 2015 / Česká republika / 9 min

Současnost bývalého největšího kina v ČR a jeho poslední promítač.

Podrobně…

slusny_dum_1

Slušný dům

Slušný dům (Orig.) / 2014 / Česká republika / 5 min

Kvůli výtahu se obyvatelé domu znají s ostatními jen ve svém patře. Seznámení s dosud neviditelnými obyvateli činžovního domu po dvou letech spoluobyvatelství. Co spojuje ty, kteří si z celé zeměkoule vybrali k životu právě toto místo? Minimalistická dokumentární sonda do lokální předurčenosti a zdvořilé urbánní nevšímavosti.

Podrobně…

sonda_1

Sonda

Sonda (Orig.) / 2015 / Česká republika / 3 min

Památník Tomáše Bati městského i baťovského architekta Františka Lydie Gahury patří k vrcholným dílům zlínského funkcionalismu. V současnosti je uzavřen. Co bude za pět let? Ptá se režisér Tomáš Luňák stejně jako 5. ročník Dne architektury. Sonda vznikla v koprodukci sdružení Kruh a My Street Films.

Podrobně…

stopovana_1

Stopovaná

Stopovaná (Orig.) / 2015 / Česká republika / 4 min

Krátký dokument stopuje namalované šipky na starých fasádách plzeňských domů. Dokument odpovídá krátkou výpovědí několika kolemjdoucích na otázky po jejich původu a účelu. Někteří neměli tušení, že by šipky na fasádách byly něčím víc než pouhým ukazatelem, jiní rozpomínali na dobu vzniku těchto šipek.

Podrobně…

Uredni_zaznam_1

Úřední záznam z Jungmannova náměstí

Úřední záznam z Jungmannova náměstí (Orig.) / 2015 / Česká republika / 3 min

Svědectví o vodovodní havárii, loupeži a dvou úředních záznamech z jedné policejní stanice v centru Prahy narušující idylickou předvánoční atmosféru, při které teče krev.

Podrobně…

za_plakatem

Za plakátem

Za plakátem (Orig.) / 2014 / Česká republika / 8 min

Každý den musíme číst mnoho textů. Do jaké míry dokážeme tuto záplavu regulovat?

Podrobně…

zahrajte_to_znovu

Zahrajte to znovu, kluci!

Zahrajte to znovu, kluci! (Orig.) / 2014 / Česká republika / 6 min

Příběh o Mildovi a jeho partě, lásce k muzice a jednom malém experimentu. Dokument jako stroj času, který se snaží propojit dvě diametrálně odlišná období jedné rohové hospody na Řezáčově náměstí.

Podrobně…

Zberatelka_sprav

Zberatel'ka správ

Zberatel'ka správ (Orig.) / 2015 / Slovensko / 9 min

Obraz doby, v ktorej žijú občania Modrého Kameňa. Príbehy ľudí vyrozprávané cez ich dialógy s poštárkou, ktorá je každodennou súčasťou ich životov. Na prvý pohľad je nositeľkou správ, no v skutočnosti je zberateľkou životných príbehov obyvateľov mesta.

Podrobně…

MSF_znelka_1

Znělka My Street Films

Znělka My Street Films (Orig.) / 2014 / Česká republika / 1 min

My Street Films Tvoje ulice Tvůj Film. Natoč ho! Fragmenty tří příběhů z Prahy, nech se inspirovat.

Podrobně…Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…