// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyMy Street Films

My Street Films. Tvoje ulice, Tvůj film!

My Street Films se zrodil v roce 2014 jako projekt internetového dokumentárního portálu DAFilms.cz. Pilotní ročník se zaměřil na pražské ulice, jejichž příběhy a atmosféru zachytily desítky přihlášených filmů, které společně daly vzniknout online filmové mapě města. V dalších ročnících se My Street Films rozšířil daleko za hranice Prahy a od té doby objevuje život v ulicích dalších českých, slovenských, polských a maďarských měst. Projekt se tak stal místem setkávání a srovnání českých a zahraničních měst a jejich obyvatel.

Na projektu spolupracují přední čeští dokumentaristé, kteří do filmové mapy přispívají svými autorskými snímky, ale zároveň se jako lektoři podílejí na vzniku dalších krátkých filmů, které vzešly z přihlášených námětů. Lektoři také vedou filmové workshopy pro studenty středních škol, kteří se tak v průběhu vlastního natáčení naučí základům filmového umění. Studenti si rozšíří povědomí o různých filmových žánrech, zkusí si natočit svůj vlastní film a propagovat jej na internetu. Dále si odnesou schopnost film interpretovat a rozlišovat např. mezi propagandou a manipulací oproti čisté informaci.

Nedílnou součástí projektu je závěrečná soutěž o nejlepší My Street Film, jehož autoři získávají šanci sami prezentovat svůj snímek na mezinárodních filmových festivalech. Veškeré informace o projektu, uzávěrce soutěže námětů a krátkých filmů i sérii doprovodných programů je možné nalézt na stránkách MyStreetFilms.cz.

"Každá ulice má svůj příběh. Ne každá má svůj film…“

domov_muj_1

Domov můj

Domov můj (Orig.) / 2014 / Česká republika / 3 min

Můj dům. Můj domov. Kde domov můj? Jedno odpoledne v jedné čtvrti. Setkání nevinnosti a opilosti na pár metrech čtverečních. Zemský ráj to napohled.

Podrobně…

hotel_praha_1

Hotel Praha

Hotel Praha (Orig.) / 2014 / Česká republika / 5 min

Krátký film o bourání obrovského hotelu z dob socialismu.

Podrobně…

na_knizeci

Na Knížecí

Na Knížecí (Orig.) / 2014 / Česká republika / 5 min

Nenašla jsem dobové záznamy, fotografie, dokumenty. Našla jsem paní Markovou.

Podrobně…

slusny_dum_1

Slušný dům

Slušný dům (Orig.) / 2014 / Česká republika / 5 min

Kvůli výtahu se obyvatelé domu znají s ostatními jen ve svém patře. Seznámení s dosud neviditelnými obyvateli činžovního domu po dvou letech spoluobyvatelství. Co spojuje ty, kteří si z celé zeměkoule vybrali k životu právě toto místo? Minimalistická dokumentární sonda do lokální předurčenosti a zdvořilé urbánní nevšímavosti.

Podrobně…

za_plakatem

Za plakátem

Za plakátem (Orig.) / 2014 / Česká republika / 8 min

Každý den musíme číst mnoho textů. Do jaké míry dokážeme tuto záplavu regulovat?

Podrobně…

zahrajte_to_znovu

Zahrajte to znovu, kluci!

Zahrajte to znovu, kluci! (Orig.) / 2014 / Česká republika / 6 min

Příběh o Mildovi a jeho partě, lásce k muzice a jednom malém experimentu. Dokument jako stroj času, který se snaží propojit dvě diametrálně odlišná období jedné rohové hospody na Řezáčově náměstí.

Podrobně…

MSF_znelka_1

Znělka My Street Films

Znělka My Street Films (Orig.) / 2014 / Česká republika / 1 min

My Street Films Tvoje ulice Tvůj Film. Natoč ho! Fragmenty tří příběhů z Prahy, nech se inspirovat.

Podrobně…Novinky

Výjimečné filmy FAMUFESTU

Výjimečné filmy FAMUFESTU

Třiatřicátý ročník FAMUFESTu, soutěžní přehlídky filmů studentů FAMU, letos proběhne ve dnech 23. - 27. listopadu na pražské Letné. FAMUFEST se podruhé vrátí do Bio Oko, a nově bude probíhat program také ve Studiu Hrdinů a v Café Jedna.

Číst dál…

- 22.11.2016 -

Kosmopolitní DOK Leipzig

Kosmopolitní DOK Leipzig

Každý ročník tohohle festivalu je skvělý. A – i když se to zdá nemožné – lepší než ten minulý.

Číst dál…

- 7.11.2016 -

20. MFDF Ji.hlava stojí za návštěvu

20. MFDF Ji.hlava stojí za návštěvu

25.–30. října probíhá 20. ročník největší slavnosti dokumentárního filmu ve střední a východní Evropě. Až do 6. 11. pokračuje festival online na DAFilms.cz.

Číst dál…

- 24.10.2016 -

Další novinky…