// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmy- 10.10.2016 10:02 -

Festival německy mluvených filmů se blíží. Nepropásněte ho.

das_filmfest_2016_durrenmatt

Už proto, že Das Filmfest pro své návštěvníky připravil vybranou ochutnávku toho nejzajímavějšího z aktuální filmové produkce Německa, Rakouska a Švýcarska. Od 19. do 23. října budou moci pražští diváci v kinech Lucerna a Atlas vybírat z bezmála čtyřiceti filmů, od historických snímků, psychologických dramat, přes žánrové a artové filmy až po bláznivé komedie. Chybět nebudou ani dokumenty hledající odpovědi na aktuální otázky nebo nechávající nahlédnout do zákulisí životů zajímavých osobností. Dne 31. října se potom přehlídka přesune do Brna a v kinech Art a Scala bude němčina znít až do 3. listopadu.

Das Filmfest nabídne filmovému publiku řadu českých distribučních premiér, mezi ty nejočekávanější patří příběh rakouského malíře Egona Schieleho (Egon Schiele – Tod und Mädchen), drama 24 týdnů (24 Wochen), jež je v užším výběru pro Evropské filmové ceny, temný thriller Odvrácená strana měsíce (Die dunkle Seite des Mondes) či historický snímek z prostředí dětské léčebny natočený na základě skutečného příběhu Mlha v srpnu (Nebel im August). Rekordní počet snímků bude poté pokračovat v distribuci do českých kin po celé ČR. „Je to pro nás znamení toho, že německy mluvená kinematografie získává na důležitosti a že v Německu, Rakousku i Švýcarsku se točí kvalitní snímky, které jsou zajímavé i pro mezinárodní publikum,“ říká Sarah Polewsky z Rakouského kulturního fóra. Bohatý festivalový program doplní i celá řada hostů z řad filmových tvůrců.

Vstupenky na festivalové snímky jsou v prodeji ve festivalových kinech. Všechny filmy jsou uváděny s českými titulky, většina snímků bude opatřena i anglickými titulky.

Recommend this news itemNovinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…