// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmy- 3.10.2016 11:17 -

Ji.hlava aneb 20 let dokumentu v Čechách

jihlava_idff_2016

Od 25. do 30. října proběhne jubilejní dvacátý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Těšte se na opulentní program v osmi kinosálech!

Festival oslaví své druhé kulatiny například speciální sekcí Ji.hlavský manifest, která vrátí na plátna kin filmové ikony uvedené v Ji.hlavě od začátku její existence. Nouze nebude ani o zajímavé a vzácné hosty – za všechny je třeba jmenovat amerického experimentálního filmaře Billa Morrisona, který pro své filmy využívá různě poškozené filmové pásy. MFDF Ji.hlava uvede celkem 12 jeho stěžejních děl, přičemž dva nejnovější snímky, natočené v letošním roce - Dokařův sen a Sirotek Annie – budou mít na festivalu mezinárodní premiéru.

Letošní program nabídne i další speciality. Návštěvníci se mohou těšit na ruskou filmovou avantgardu nebo průřez islandskou kinematografií, jejímž nejznámějším představitelem je Fridrik Thor Fridriksson. Příznivci dokumentu, kteří rádi ovlivňují chod událostí, jistě uvítají příležitost ovlivnit program akce prostřednictvím facebookové štafety Můj ji.hlavský film. Nejen pro obyvatele Jihlavy bude již dva týdny před zahájením festivalu přímo ve městě, na Masarykově náměstí, otevřena výstava přibližující historii akce i fenomén dokumentárního filmu. A pozor – kdo šetří, má za tři. Proto upozorňujeme všechny ekonomicky smýšlející příznivce kvalitní kultury, že do 10. října jsou akreditace za velmi výhodnou cenu.

Recommend this news itemNovinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…