// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmy- 7.12.2016 11:43 -

Zimní nadílka českých dokumentárních filmů

ceska_cesta_news

Za 100 Kč můžete mít nyní výběr dokumentů, které byly do kin uvedeny v letošním roce. A přístup k 1500 dalším snímkům z celého světa. Vážení přátelé, nezapomeňte, že ideální dárek může člověk dát nejen svým intelektuálním přátelům, ale i sám sobě.

Stále rostoucí nadílka filmových perel roku 2016 od portálu DAFilms.cz obsahuje hvězdné a divácky oblíbené snímky jako Zkáza krásou Heleny Třeštíkové nebo zcela čerstvou dokumentární gangsterku Zákon Helena Petry Nesvačilové. "Chtěli jsme dát prostor jak velkým tvůrcům, tak talentovaným debutantům, " vysvětluje Diana Tabakov, kurátorka dokumentárních filmů portálu DAFilms.cz. Speciální dárkový výběr tohoto online dokumentárního kina proto zahrnuje snímky zavedených autorů (např. Páru nad řekou Filipa Remundy a Roberta Kirchhoffa), stejně tak jako talentovaných debutantů (Nebezpečný svět Rajka Dolečka Kristýny Bartošové či Českou cestu Martina Kohouta). "Jedná se o filmy, které mají aktuálně premiéru v českých kinech nebo ty, které už v distribuci momentálně nejsou, ale víme, že diváci o ně mají stále zájem," vysvětluje Tabakov.

Dafilms.cz je portál pro online distribuci autorských dokumentárních filmů, který už 10 let vybírá ty nejvýznamnější tituly pro publikum z celého světa. Zimní nadílku českých dokumentárních filmů však cílí především na české publikum. "Každý rok se do kinodistribuce uvede okolo patnácti českých dokumentů. Prostřednictvím naší speciální nabídky představujeme na jednom místě esenci toho nejlepšího a nejpodstatnějšího, co v této tvůrčí oblasti v Čechách vzniká," vysvětluje tým DAFilms.cz. Zajímavé je, že se v drtivě většině jedná o portréty… "V tomto roce se dokumentaristé zabývají především osobnostmi, které sváděly boj mezi dobrem a zlem, což je příklad Zkázy krásou a Zákonu Helena," doplňuje Tabakov. A dodává, že dokumentaristé se také ohlížejí za nedávnou minulostí, kterou poznávají prostřednictvím silných postav. "To vidíme například ve snímcích Rino či Nebezpečný svět Rajka Dolečka. Netvrdím však, že jde o nový trend dokumentu. Lokální tvorba je rozmanitá stejně jako její autoři a v naší nabídce představujeme jak tvůrce, kteří svou metodu už našli, tak ty, které chceme v budoucí tvorbě podpořit“, uzavírá tato mezinárodní expertka.

Součástí "dárkového balení" dokumentárních filmů se po své premiéře na Famufestu stal i multiportrét Všichni mají pravdu? Karel Floss a ti druzí Heleny Všetečkové a kratší a poeticky laděný snímek Květy Přibylové Stopy, střepy, kořeny. Dokumenty prostě táhnou. Jak diváky, tak tvůrce.

Hezkou podívanou!

Recommend this news itemNovinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…