// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyGulîstan, Land of Roses

Gulistan

Directed by Zaynê Akyol / Canada, Germany 2016 / 86 min

“Gulîstan, Land of Roses“ is a documentary that tells about the mysterious journey of Gülistan, a young woman who left Canada, her adopted country, to enlist in the Kurdish guerillas. She fought with her comrades until her death in 2000. From Canada to the borders of Turkey and Iraq the film retraces the steps leading to Gülistan’s tragic death. Who was she? What really happened to her? What were her reasons for joining the guerillas? Director Zayne Akyol happens to be looking for her ancient babysitter Gülistan right at the time during summer 2014, when Islamic State attacks Kurdistan and its neighbour regions. „Land of roses, my name is Gülistan“ is a search for meaning and an intimate portrait of an insurgent whose unusual fate evokes the journey and identity of an entire people.

Website

TrailerNovinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…