// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmySteam on the River

steam_on_the_river

Directed by Filip Remunda, Robert Kirchhoff / Slovakia, Czech Republic 2015 / 90 min

Like the steam that silently appears and then disappears over a flowing river, the life of every human is just as fleeting, and this particularly applies in the case of artists. The transience of their fame is the main topic of this documentary, which provides a glimpse into the lives of three ageing jazzmen: trumpeter Laco Deczi, saxophonist Ľubomír Tamaškovič, and contrabass player Ján Jankeje, who fled from the Soviet-occupied Czechoslovakia to the West, where their stars shone alongside those of the world’s famous musicians. The reflective melancholy mood of the film, capturing the mist of fame just before it dissipates, is reflected in the overall relaxed, contemplative rhythm of the narrative.

Jihlava IDFF

Deckert Distribution

TrailerNovinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…