// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyTrain to Adulthood

train-to-adulthood

Directed by Klára Trencsényi / Hungary 2015 / 79 min

Train to Adulthood is a coming of age story about three children who work passionately at the Children’s Train, a small gauge railway built in 1948 by the communist leaders of Hungary. The sixty-six-year-old wagons still run every day carrying hundreds of thousands of passengers a year. Both in the communist times and today the Train has been entirely operated by the children themselves.

In the feature documentary the Children’s Train is a metaphor to talk about current day Hungary, a country not managing the political and social transition - falling from a communist regime to Orban’s “illiberal democracy”.

FB

TrailerNovinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…