The Best of FAMU

Rok 
2020
Země
  • Česká republika
Délka
min 

Toto video bude dostupné pouze od 10. července do 19. července 2020.

Pásmo animovaných filmů studentů FAMU.

Dcera (15')
Daria Kashcheeva

V nemocničním pokoji si dcera vybaví okamžik z dětství, kdy se jako malá holčička potřebovala podělit s otcem o svůj zážitek se zraněným ptáčetem. Okamžik nepochopení a nedorozumění i ztracené objetí se protáhlo na dlouhé roky až sem, do nemocničního pokoje. Až do okamžiku, kdy se v pokoji rozbije okenní sklo pod nárazem malého ptáčka.

Hlavička (10')
Timotej Rajniš

Polystyrenová hlava pracující v restauraci se ztratí ve svém snění, načež se setká s vizí, přes kterou se znovuzrodí.

Pouštět draka (13')
Martin Smatana

Absolventský snímek slovenského režiséra Martina Smatany vypráví poeticky, za využití symbolů a jemných metafor o tom, jak se malý chlapec vyrovnává se smrtí dědečka. Výtvarně atypický a animačně náročný film je určen především dětskému divákovi, kterému nenásilně ukazuje, že ačkoliv všechny bytosti musí jednou odejít, existuje způsob, jak s nimi být dál.

Schovka (7')
Barbora Halířová

Na pozadí dětské hry se odehrává příběh o plynutí a vnímání času. Aby vyhrál, stane se z malého kluka starý muž a jeho život se smrskne do jedné hry na schovávanou. Ze vzpomínek na dětství se tvoří poetické hříčky a vypráví příběh blízký lecjakému dospělému.

SH_T HAPPENS (13')
Michaela Mihályi, David Štumpf

Údržbáře všechno unavuje, jeho frustrovaná žena a jeden totálně depresivní jelen. Jejich společné zoufalství je zavede k absurdním událostem, protože… věci se pořád serou.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít