Sibiřský deník - Dny v Apanasu

Režie
Rok 
2002
Země
  • Rakousko
Délka
140min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Cesta k dílu a cesta v něm má vždy výrazně dvojpólový charakter. Význam cesty je budován z opozic, podstatné je nehotové – to, co se dosud vyvíjí. Cesta do země mezí dvěma kontinenty se také stává hledáním vnitřní rovnováhy (vzdálenější, takové, která odolává náporům – stále ta touha objevit pro sebe něco „jiného“). Rudolf Alexandrejevič mluví o životě, v kterém je osudová trhlina mezí němčinou a ruštinou. Nedorozumění války poznamenalo i jej. Jako ukrajinský voják byl se svými soudruhy na sklonku druhé světové války deportován na Sibiř a jako mnozí z vysídlených si našel místní dívku, oženil se a zůstal. Desetiletí pracoval v kolchozu. Ted´ sedí na posteli a kamera vidí člověka dávno poznamenaného vražděním, které jej naučilo chápat, že stačí málo a nejbližší člověk není ničím. Vidíme jednoho z hrdinů osudu života na neobydleném severu.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít