Smrt s lidskou tváří

Režie
Rok 
2006
Země
  • Polsko
Délka
67min 

Krematorium v Ostravě. Dokument zaznamenává pohyb mrtvého těla v budově - sklad, kolejnice, pec, urna s číslem. Zaměstnanci hovoří o nakládání s ním bez emocí, neboť jeho proměna v popel je jen technický proces. Český podnik spaluje i polské klienty, což je dobrý obchod pro pohřební služby na obou stranách hranic. Ostatně jen názvy těchto firem (Concordia, Charon) poukazují na eschatologický rozměr smrti, neboť logistika mrtvého těla se řídí výhradně pravidly průmyslu, asepticky zbavující živé těch obtížných věcí.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít