Promised Paradise

Režie
Rok 
2006
Země
  • Indonésie
  • Nizozemsko
Délka
52min 
Titulky 

V Indonésii zakázaný snímek Přislíbený ráj vypráví příběh indonéského loutkaře, který se vydává po stopách tří mužů usvědčených z bombových útoků v nočním klubu na Bali v roce 2002. Režisér Leonard Retel Helmrich zachycuje ojedinělou metodu, s níž loutkář ve svém představení předvádí terorismus, mimo jiné tančící loutku Usámy bin Ládina či stínohru útoků na World Trade Center.

 

Na předměstí Jakarty, hlavního města Indonésie, a zároveň největší muslimské komunity na světě, přehrává trubadúr Agnus dětským divákům útoky z jedenáctého září 2001 v televizi vyrobené z lepenky. World Trade Center je vyrobené z krabice od hraček a letadlo připomíná podivnou rybu. „Vše, co vidíte v televizi, je lež: to v téhle papundeklové televizi jsou lidé z masa kostí“, vysvětluje jim. Aby našel odpověď na své otázky, vydává se Agus za teroristou Imamem Samudrou, organizátorem bombového útoku na diskotéce na Bali v roce 2002 přímo do jeho cely, kde se již nemůže trubadúrovým otázkám dále vyhýbat. Dokonce vyzve paranormální medium, aby vešlo do kontaktu s jedním ze sebevražedných atentátníků, který při útoku zahynul, a zeptalo se ho, zda svého činu lituje. Přislíbený ráj konfrontuje realitu a divadelní představení pomocí scén inspirovaných násilím, které zemí otřásá a zmatky, které postihly indonézskou společnost.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít