Život v míru

Režie
Rok 
2004
Země
  • Rusko
Délka
52min 
Zvukové stopy 
Titulky 

V Čečensku zuří od prosince 1994 válka. Sultan přišel o ženu i o domov. Chce začít nový život, a tak i se synem Aptim uprchne do malé vesnice na ruském venkově. Společně tam mají opravovat stáje v kolchozu. Jaké to je, žít daleko od bomb v relativním klidu? Sultán a Apti se setkávají s ruskou společností v rozkladu. Otcova integrita zůstává až do konce nedotčena - co však bude se synem, který je vykořeněný a odstřižený od své minulosti? Má důvěřovat mladému Rusovi z vesnice, který si chce hrát na válku v Čečně? Může se vůbec začlenit do společnosti, která jej odmítá a nenabízí mu žádnou budoucnost, nebo se musí vrátit do své válkou sužované rodné země?

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít