Durban Poison

Rok 
2007
Země
 • Česká republika
Délka
73min 

Divadlo Stable bylo první nezávislé černošské divadlo v Jihoafrické Republice, vzniklo v rasově a kulturně smíšeném Durbanu. Nejproslulejší osobností, která z tohoto divadla vzešla je autor muzikálů uváděných na Broadwayi a popová hvězda Mbongeni Ngema - rozporuplná postava opředená skandály a čelící obvinění z rasismu. Ngema se pokouší o návrat ke svým uměleckým kořenům a začíná pracovat na ambiciózním novém muzikálu, který má pojednávat právě o historii divadla Stable. Posléze však u něj dochází ke zlomu a realizaci projektu začne ohrožovat korupce, podvody a politické zájmy. Zároveň se producent vznikajícího filmu o divadle Stable Deon Maas neočekávaně stává celebritou televizní reality show a rozhodne se využít svou čerstvou mediální slávu aby zjistil, kde je zakopán pes. Muzikál krachuje a divadlo samotné se ocitá na pokraji úpadku - film původně dokumentující vznik nové inscenace se stává putováním po minovém poli současné jihoafrické politiky a zkoumáním hlubších příčin, které vedly k zániku divadla Stable.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

 • Originální název
  Durban Poison
 • Délka
  73 min (46-90 min.)
 • Rok
  2007
 • Země
  • Česká republika

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít