Odchod dělníků z továrny

Režie
Rok 
1995
Země
  • Německo
Délka
36min 

Tři čtvrtě minuty dlouhý snímek Odchod dělníkůz Lumièrovy továrny v Monplaisiru byl představen na prvním veřejném promítání v pařížské kavárně Grand Café v ulici Kapucínů. 28. prosinec 1895 je datem zrození
filmu, a tedy i první projekce vzorů, které se opakovaně manifestují v celých dějinách kinematografie. Právě sté výročí vzniku záběru zaměstnanců opouštějících továrnu bylo pro režiséra záminkou, aby tento základní obraz prozkoumal v jeho dalších sociálních a ideologických variantách i v kontextu propagandistického nebo hraného filmu.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít