Starý blázen, který pohnul horou

Režie
Rok 
2008
Země
  • Čína
  • Filipíny
  • Thajsko
Délka
30min 

Stará čínská pověst o muži, který svou vytrvalostí dokázal pohnout horou blokující stezku do jeho domu. Jeden z příběhů v Maově Rudé knížce, jehož precizní znalost byla za kulturní revoluce vyžadována. Název pekingského nezávislého hudebního baru, v němž jeho majitel Gouzi představuje neznámé kapely stojící za pozornost. To vše je Yugong Yishan, „starý blázen, který pohnul horou“. Napříč třemi generacemi rozprostřené trio významů dává filmařka do souvislostí v nadčasovém příběhu o neokázalé osobitosti, jež svou trpělivostí a pílí může změnit svět.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít