Než to začne bolet

Režie
Rok 
2008
Země
  • Polsko
Délka
25min 

Třiapadesátiletý psychiatr stále žije v rodném domě se svou matkou. Po dlouhé citové abstinenci se seznamuje s Ewou, jeho nadšení z nové lásky ovšem kalí hysterická reakce majetnické matky. „Kde jsi nechal rozum, vždyť je ti přes padesát,“ křičí. Syn odpovídá citátem svatého Pavla: „Děti, poslouchejte své rodiče. Rodiče, neponižujte své děti, aby nemalomyslněly.“ V komplikovaném vztahu založeném na citovém vydírání a paranoie však nechybějí ani okamžiky něhy. Intimistická tragikomedie jednoho z největších talentů polské dokumentaristiky je součástí cyklu navazujícího na Kieślowského Dekalog.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít