Slavnostní zahájení

Rok 
Země
  • Česká republika
Délka
72min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Krátce po sedmé hodině, když hosté obsadili poslední místa v hledišti, začal úvodní večer. V něm se odehrál zdařilý sousled různých scének a připravených nebo i nahodilých situací, které svým pojetím dokreslovaly letošní dramaturgické vymezení jihlavského festivalu. Koncepce zahajovacího večera tedy v celku vycházela z tématu REKONSTRUKCE.

Dlouholeté duo moderátorů zvolilo i tentokrát originální pojetí. Během programu vystoupila řada hostů, mezi nimi i režisér Vojtěch Jasný. Ten pronesl na pódiu neformální projev, který zakončil vsuvkou vypůjčenou ze surrealistických řad. Rozesmál tak valnou část osazenstva.

V průběhu večera byly také předány první ceny letošního festivalu. Cenu za přínos světové kinematografii obdržel vzácný festivalový host a porotce sekce Opus Bonum, dánský filmař Jørgen Leth. Vítězem Ceny Respektu pro nejlepší televizní, video či online reportáž se stala reportáž "Bezdlužníci" z pořadu Reportéři ČT produkovaného Českou televizí.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

  • Originální název
    Slavnostní zahájení
  • Délka
    72 min (46-90 min.)
  • Země
    • Česká republika

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít