In die Welt

Režie
Rok
2008
Země
  • Rakousko
Délka
88min
Zvukové stopy
Titulky

Nic nezobrazuje křehkost lidského života lépe než pohled na čerstvě narozené dítě. A tímto také film „Into the World“ začíná, pomalu a tiše, ovšem znepokojivým obrazem – obrazem novorozeněte lapajícím po dechu v inkubátoru. Dítě je za plexisklem, dvojitou hradbou jednotky intenzivní péče gynekologické kliniky ve Vídni. Tématem filmu je právě tato nejniternější komora. Analýza této instituce ukazuje každodenní rutinu a záležitosti největší důležitosti na výpravě napříč sesternami a odděleními matek po porodu, přes recepce, čekárny a vyšetřovny. Režisér Constantin Wulff se vzdává konvencí televizní reportáže a neposkytuje nám jen všestranné portréty žen na sklonku mateřství, záběry typu „co ta či ona postava dělá právě teď“ nebo klasické lidské příběhy, ale volí jiný přístup. Předkládá nám stručné, ale intenzivní epizody.

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.