175

Režie
Rok 
2009
Země
  • Španělsko
  • Spojené státy
Délka
5min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Železnice odjakživa uchvacuje představivost filmařů, kteří nevnímají kameru jako prostředek vyprávění příběhů, nýbrž jako nástroj, pomocí něhož lze odhalit skryté aspekty skutečnosti, které v běžném životě přehlížíme. David Guttierez Camps se tak ve svém experimentálním snímku ‘175‘ připojuje k tradici nezávislých tvůrců, jako jsou Shirley Clarke či Rudolph&Jacob Burckhardtovi zkoumáním přirozených abstrakcí, které skýtá projížďka metrem v hlavním městě světa. Světlo, zvuk a vizuální rytmus se tak propojují v kinetické momentce, kdy pohyb samotný se stává znázorněním všeho, co se může přihodit v pěti newyorských minutách.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít