Greetings from the Woods

Režie
Rok 
2009
Země
  • Švédsko
Délka
75min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Na obou stranách úpravného živého plotu plyne život v zaběhaných kolejích. King si jako každý den kupuje noviny. Bertil hledá parkoviště, kde by mohl vyfotografovat psy. Hans a Gun-Britt na zahradě vztyčují obrovský kámen, který jim však stále není dost velký. Snaží se na to všechno nemyslet. Když vesnici uprostřed lesů přikryje tma, v řadovém domku se sejdou Indiáni – nočním vzduchem se nesou slova strachu, frustrace a tichých modliteb. Vizuálně precizní a detailně propracovaný snímek režiséra Mikela Cee Karlssona zachycuje život lidí v malé vesnici ukryté hluboko ve švédských lesích. Autor videoklipů a bývalý profesionální skateboardista po čtyři roky zachycoval neobyčejné scény odehrávající se v jednom zákoutí současného Švédska, skrze jehož barevnou fasádu neúprosně prosakuje realita. Pomocí směsice hravosti, preciznosti, humoru a melancholie vykreslil portrét lidí a jejich snů, vzájemných vztahů a všedních osudů. Snímek Greetings from the Woods je obrazovým a intimním portrétem švédského venkova obnaženého až na kost.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít