One of Many

Režie
Rok 
2005
Země
  • Kanada
Délka
92min 

In 1964, a four-year-old Native girl, Sally, was ripped from her family by the RCMP and placed in a boarding school. She was not alone: more than 5,000 Native children were placed in residential schools and foster homes. This was practised throughout the 20th century -- the objective was to "kill the Indian in the child." To make them "fit" into Canadian culture, they were cut off from their roots and the children indeed lost their identity with their culture of origin. Forty years later, Sally sets out in a motor home with her two adolescent sons to discover those she never knew; those from whom she was taken.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít