Closed District

Režie
Rok 
2004
Země
  • Belgie
Délka
55min 
Zvukové stopy 
Titulky 

„Během natáčení života zdejších lidí se mi do záběrů neustále vnucovala smrt," říká belgický režisér Pierre-Yves Vandeweerd, který se roku 1996 vydal do jižního Súdánu. Více než třicet let je tato oblast sužována válkou Arabů muslimského vyznání ze severu a černošských křesťanů z jihu, která si vyžádala již přinejmenším dva miliony obětí. Po sedmi letech od začátku natáčení se autor rozhodl svůj materiál sestříhat a přidat k němu vlastní komentář, ve kterém s časovým odstupem reflektuje jednotlivé záběry. V odlehlé vesnici Mankien dokázal věrně zachytit každodenní život vesničanů: od náboženských rituálů až k směšně hrůznému nácviku bitvy místní paravojenské jednotky. Využití černobílého materiálu ve zdánlivě odtažitých, ale o to působivějších kompozicích jen podtrhuje všudypřítomný prach a sucho extrémně nehostinné krajiny, v níž jsou vesničané nuceni bojovat o přežití. V té době ještě netuší, že o pár let později bude jejich vesnice vládními vojsky zcela zdecimována.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít