Vyloučeni z literatury

Režie
Rok 
1997
Země
  • Česká republika
Délka
57min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Dokument o osudu československých katolických spisovatelů a básníků, kteří byli nespravedlivě odsouzeni ve vykonstruovaných procesech komunistickým režimem u nás v 50. letech. Byli to Zdeněk Rotrekl, Václav Renč, Josef Kostohryz, Václav Prokůpek, Jan Zahradníček. Byli odsouzeni k doživotí či vysokým trestům, byli vězněni, tvrdě vyslýcháni a mučeni. Na tuto těžkou dobu vzpomínají oni, jejich rodiny i přátelé.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít