Scéna z filmu K.O.R.
Scéna z filmu K.O.R.
Scéna z filmu K.O.R.

K.O.R.

Režie
Rok 
2009
Země
  • Belgie
Délka
56min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Varšava, Polsko na konci sedmdesátých let. Dělnická revolta, tvrdě potlačena autoritami, zmobilizuje skupinu osobností k vytvoření K.O.R. (Komitet Obrony Robotników neboli Výbor na obranu dělníků). Čerpaje z tradic opoziční hnutí, které se v Polsku formovalo již od konce 2. světové války a podporován osobnostmi, které se ve 20. letech angažovaly proti sociálnímu bezpráví, se sestává z oddaných lidí s účinnými metodami, výjimečnou etikou, s vůlí rozbít státní informační monopol a založit nezávislou dělnickou organizaci. V roce 1980 aktivity K.O.R. vedly ke zrození Solidarity, první nezávislé unie v zemi. Film nabízí bližší pohled na aktivity výboru a rozhovory s jeho třemi představiteli, čímž vypráví příběh jednoho z konců komunismu v Evropě.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít