Na veliké řece

Pokračování pravěkého dobrodružství Osada Havranů, inspirovaného populárními knížkami Eduarda Štorcha. Hlavní postavy – zvídavý mladý Havranpírko a jeho starší ochránce Sokol – se musí utkat s tajemným útočníkem. Stojí ale za útoky na sousední osadu opravdu nadpřirozenmá síla? Romantické vyprávění z pravěku pokračuje!

Režisér Jan Schmidt uvedl v roce 1978 do kin pokračování pravěkého dobrodružství Osada Havranů (1977), inspirovaného populárními knížkami spisovatele Eduarda Štorcha.
Podobně jako v následujícím dílu série, filmu Volání rodu (1979), jsou protagonisty vyprávění zvídavý chlapec Havranpírko (Ludvík Hradílek) a jeho mužný přítel a ochránce – lovec Sokol (Jiří Bartoška). Tentokrát se dvojice z rodu Havranů musí společně utkat s tajemným útočníkem, který sužuje sousední osadu Rybářů. Zjišťuje však, že žádná nadpřirozená síla za útoky nestojí. Sokol navíc objevuje moc pochopení a soucitu: má se totiž oženit s Veveřicí (Marie Sýkorová), ale ta o něj nestojí, takže jí dá svobodu jít za hlasem vlastního srdce. U sousedů lovec poznává krásnou dívku Šťastnou chvíli (Gabriela Osvaldová), která se stává hrdinkou závěrečného dílu trilogie.

Filmový přehled - Na veliké řece

Režie
Rok
1977
Země
  • Česká republika
Délka
66min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Chcete být pravidelně informováni o novinkách v junior programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít