Ve stopách uprchlíků i extremistů: Diskuze s Tomášem Rafou

Režie

14.03.2021, 20:30

Přinášíme vám exkluzivní živý stream s režisérem a aktivistou Tomášem Rafou u příležitosti online premiéry jeho dokumentárního filmu Uprchlíci jsou tu vítaní.

Fotograf, vizuální umělec a filmař Tomáš Rafa již od roku 2009 dokumentuje vzestup nacionalismu, extremismu a xenofobie v zemích Visegradské čtyřky. Jeho dokumentární videa a reportáže na YouTube vidělo již přes 17 milionů diváků. Ve svém celovečerním debutu Uprchlíci jsou tu vítaní přibližuje nejistou budoucnost uprchlíků v Evropě, a to bez toho, aniž by události doplňoval jakýmkoliv komentářem. Staví se do role svědka a divákům tak umožňuje stát se přímými účastníky jejich nelehké cesty za bezpečím a svobodou.

Online premiéru filmu společně s diskuzí uvádíme exkluzivně na DAFilms symbolicky 14. března, v den nechvalně známého výročí založení fašistického Slovenského státu v roce 1939, které s oblibou oslavují přívrženci ultrapravicové scény na Slovensku.

Diskuzi moderuje publicistka a PR manažerka Zuzana Kizáková, která od vypuknutí uprchlické krize v roce 2015 následující tři roky působila jako koordinátorka a dobrovolnice v provizorních uprchlických táborech na tzv. Balkánské trase. Osobně pomáhala na většině míst, které Tomáš Rafa zaznamenal ve svém filmu. Vaše otázky do diskuze nám můžete posílat do chatu.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít