Radu Jude: Exkluzivní rozhovor

Režie

19.04.2021, 19:00

V pondělí 19. 4. od 19:00 proběhne na DAFilms CZ exkluzivní online rozhovor s režisérem Radu Judem. Mezinárodně oceňovaný filmový tvůrce letos získal Zlatého medvěda na festivalu Berlinale. Rozhovor bude moderovat filmová kritička a režisérka Lucia Salas.

Rozhovor uvádíme u příležitosti přehlídky jeho filmů, které můžete najít v programovém speciálu Radu Jude: Na tyhle filmy zapomeňte!.

Přehlídka filmů nabízí průřez tvorbou Radua Judeho, se zvláštním zaměřením na filmy, v nichž odkrývá zapomenuté, či nepříliš světlé okamžiky rumunské historie. Od pátku 16. dubna se mohou diváci těšit na hrané filmy Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři, Aferim! nebo dokumentární film Mrtvý národ a nejnovější dokument The Exit of the Trains, který uvádíme exkluzivně společně s jeho krátkými filmy pouze do 30. dubna.

Do diskuze se můžete zapojit i vy. Vaše dotazy nám můžete posílat do chatu na webu nebo je přidávat během samotného streamu na facebooku.

Diskuze bude tlumočená do češtiny. Verzi streamu v anglickém jazyce můžete sledovat ZDE.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít