Pouť krkonošská: Pěšky z Prahy až na Sněžku

Režie

16.04.2021, 20:00

V dalším díle našich exkluzivních živých streamů budeme diskutovat s režisérem Karlem Čtveráčkem o jeho filmovém putování s K. H. Máchou v jeho nejnovějším filmu Pouť krkonošská. Diskuzi bude moderovat Táňa Zabloudilová.

Moderní poutnictví se v posledních letech stalo zkušeností, kterou zakouší stále více a více lidí. I v současné době omezeného pohybu se za podobným zážitkem můžeme vydat i v české kotlině. Jako průvodce nám neposlouží nic jako Lonely Planet, ale staré poutní deníky Karla Hynka Máchy. Po jejich stopách se každoročně vydává i historik umění Jiří Zemánek se svými přáteli, které během jejich cesty s kamerou v ruce sledoval i režisér Karel Čtveráček.

O natáčení filmu Pouť krkonošská, novodobých poutnících, osobním hledání a vnitřních proměnách během putování budeme diskutovat s režisérem Karlem Čtveráčkem během našeho dalšího živého streamu. Do debaty, kterou bude moderovat Táňa Zabloudilová, se můžete zapojit i vy. Vaše dotazy nám můžete posílat do chatu na webu nebo je přidávat během samotného streamu na facebooku.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít